Gillespie: Salah gra fenomenalnie

Były obrońca Liverpoolu, Gary Gillespie, przyznał, że nie spodziewał się, iż Mohamed Salah tak prędko stanie się kandydatem na ulubieńca kibiców the Reds.

- Od początku sezonu był absolutnie fenomenalny w Liverpoolu - powiedział Gillespie. Ma tę jedną rzecz, której ludzie nienawidzą i to jest wielka prędkość, nigdy nie widziałem, żeby został znokautowany albo upadł na murawę.

- Strzelił 12 bramek, ale spokojnie może dotrzeć do 20. Wielokrotnie znajduje się w sytuacjach bramkowych, ale nie zawsze je wykorzystuje.

- Wszyscy pragnęliśmy, żeby przyszedł łowca bramek, ale nie przypuszczałem, że to będzie Mo Salah.

- Na początku sezonu nie spodziewałem się, że będzie kandydatem do strzelenia dwudziestu goli, ale jeżeli kontynuuje taką grę z łatwością może dotrzeć do 20 lub 25.

- Zawsze w zespole jest jeden piłkarz, którego kibice idealizują i po sposobie, w jaki Salah zaczął, on może być tym zawodnikiem.

Szkot pochwalił również kolejny z tegorocznych transferów Kloppa, Alexa Oxlade-Chamberlaina.

- Myślę, że dobrze sobie radził. Musiał uzbroić się w cierpliwość.

- Myślę, że gdy wchodził z ławki, to wpływał na grę zespołu i tego właśnie menedżer oczekuje od zmienników.

- Jest duży, silny i szybki. Potrafi ominąć przeciwnika i umieścić piłkę w polu karnym, dlatego szczerze zasługuje na miejsce w składzie.

- Był w Arsenalu przez kilka dobrych lat i nauczył się ich sposobu gry, czasami potrzeba czasu, aby się rozwinąć i przyzwyczaić do otoczenia.

- Minęły dwa lata, zanim ja wywalczyłem miejsce w pierwszym składzie. Nie uważam, żeby Oxlade-Chamberlainowi zajęło to tak wiele czasu i mogę sobie wyobrazić, że teraz otrzyma znaczenie więcej okazji do gry od pierwszej minuty niż na początku sezonu.

- Myślę, że jego dyspozycja w ostatnich kilku spotkaniach uzasadnia miejsce w pierwszej jedenastce i to z pewnością jest miły ból głowy dla menedżera.