Lallana nie zagra w jutrzejszej LM

Menedżer Liverpoolu potwierdził, że pomocnik The Reds nie będzie brany pod uwagę podczas środowego starcia ze Spartakiem. Wynik pojedynku przesądzi o awansie Czerwonych do kolejnej fazy turnieju.

Adam Lallana zadebiutował w tym sezonie dopiero 25 listopada podczas zremisowanego 1:1 starcia z Chelsea, a następnie pauzował w spotkaniach ze Stoke i Brighton.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Klopp został zapytany o to, czy grający z numerem 20 zawodnik będzie gotowy na środowy pojedynek.

- Nie, Adam nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na jutrzejszy pojedynek. Niemniej jednak, jest na bardzo dobrej drodze. Przez cały ten czas myśleliśmy o tym i postanowiliśmy dać mu czas na odbudowanie formy i sprawności - odpowiedział menedżer The Reds.

- Jest chętny do gry, ale wystarczająco doświadczony, aby trafnie ocenić sytuację. Przed nim jeszcze wiele bardzo ważnych sezonów oraz meczów. Nie ma sensu, aby na siłę przyspieszać ten proces i wystawiać go jutro. Musi być jak najlepiej przygotowany na pozostałe spotkania.