Boss: Skupiamy się na Spartaku

Jürgen Klopp na konferencji poprzedzającej jutrzejszy mecz ze Spartakiem zaprzeczył jakoby niedzielne derby z Evertonem miały w jakikolwiek sposób przeszkodzić drużynie w awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

The Reds zagrają jutro na Anfield ze Spartakiem Moskwa o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Zwycięstwo lub remis Liverpoolu będzie oznaczać dla nich awans, ale porażka może poskutkować grą na wiosnę w Lidze Europy.

Niemiecki manager nie chce zajmować się takimi sprawami jak nadchodzące derby Merseyside dopóki zespół nie osiągnie założonych celów w europejskich rozgrywkach.

- Zwycięstwo jest zawsze dobrą rzeczą dla każdej drużyny, tak samo jak zawsze porażka jest zła dla każdego zespołu- wyjaśnił Klopp.

- Nie mam odpowiednich zasobów, żeby już teraz przygotowywać się na niedzielny mecz z Evertonem. Będzie na to czas po jutrzejszym wieczorze.

- Nie wierzę, że nadchodzący mecz będzie miał jutro jakieś znaczenie. Nie wierzę w takie rzeczy. Stoimy przed szansą na awans do kolejnej rundy i nie chcemy jej zmarnować.

- Nawet zmieniając dużo rzeczy w ustawieniu musimy być pewni, że piłkarze, którzy wychodzą na boisko są odpowiednio skoncentrowani, mają odpowiednie umiejętności i są w wystarczająco dobrej formie.

- Na szczęście nasze roszady dobrze się sprawdzały w ostatnich tygodniach, więc zamierzamy kontynuować tę strategię.

- Przygotowujemy się do jednego meczu, tego jutrzejszego. Na niego wybieramy podstawową jedenastkę i nie możemy robić tego jednocześnie na dwa spotkania - zakończył Klopp.