Klopp o kontuzjach i rotacji

Jürgen Klopp potwierdził, że Joe Gomez i Ragnar Klavan będą dostępni na środowy mecz ze Spartakiem Moskwa. Starcie na Anfield będzie kluczowe w kwestii awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Menedżer Liverpoolu nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących wyjściowego składu na jutrzejszy mecz. Nie wiadomo, czy po raz kolejny możemy spodziewać się wielu zmian w wyjściowej jedenastce the Reds.

Gomez przegapił sobotnie spotkanie z Brighton & Hove Albion (5:1) przez chorobę. Klavan z tego samego powodu nie znalazł się w składzie the Reds na mecz przeciwko Stoke City (3:0), ale podczas meczu przeciwko Mewom na Amex Stadium zasiadł już na ławce rezerwowych.

Klopp potwierdził obecność obydwu zawodników w jutrzejszym meczu. Liverpool musi uniknąć porażki w starciu ze Spartakiem, aby zapewnić sobie wyjście z grupy. Boss z zadowoleniem przyznał również, że podczas sobotniego meczu ligowego żaden z zawodników nie nabawił się urazu.

Zapytany o to czy jego zawodnicy mają jakieś problemy zdrowotne odpowiedział:

- Dzięki Bogu nie! Ale za trzy/cztery godziny rozpoczniemy treningi przed jutrzejszym meczem, więc z ostatecznymi informacjami musimy się wstrzymać, ale obecnie nie mamy żadnych nowych problemów, co jest dla nas bardzo pozytywne.

- Wszystko wskazuje na to, że Gomez i Klavan będą gotowi. Wczoraj trenowali normalnie i robili to samo, co reszta zawodników. Nie był to specjalnie intensywny trening, ale wszystkie ćwiczenia wykonywali normalnie. Wyglądali bardzo dobrze.

Klopp w ostatnich trzech meczach dokonywał wielu rotacji w składzie swojego zespołu, ponieważ stara się by wszyscy zawodnicy byli w jak najlepszej formie podczas najbardziej intensywnego okresu w sezonie.

Klopp nie jest jeszcze pewien, czy w meczu ze Spartakiem dokona tak wielu zmian jak robił to w ostatnim czasie. Menedżer the Reds uważa, że wybierze skład, który będzie w stanie zapewnić jutro Liverpoolowi awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

- Sam jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądał skład na jutrzejszy mecz. Nigdy nie rotowaliśmy składem z powodu braku szacunku do rywala lub czegoś w tym stylu. Zawsze staram podejmować się rozsądne decyzje i dobierać możliwie najlepszy skład. W jutrzejszym meczu to się nie zmieni.