Gomez z podziwem o Lallanie

W nowej serii na stronie internetowej klubu, Joe Gomez będzie opowiadał o zawodnikach, którzy w największym stopniu pomogli Jürgenowi Kloppowi w stworzeniu na Anfield jednej z najskuteczniejszych drużyn w całej Europie. Tym razem młody Anglik mówi o roli Adama Lallany, nazywając go rekinem, którzy zawsze potrafi wyczuć odpowiedni moment na zaatakowanie rywala.

- Adam posiada świetne wyczucie czasu. Nie biega bez sensu po boisku, zawsze potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu. Jest jak rekin, bo zawsze wie, kiedy zaatakować przeciwnika i dzięki temu zapoczątkować naszą akcję w ofensywie.

- Kiedy jeden z jego przeciwników straci koncentrację chociaż na chwilę, to Adam z pewnością to wykorzysta. On nęka swoich rywali i tylko czeka aż ci się zapomną i popełnią chociażby minimalny błąd.

- Nawet jeśli nie uda mu się odebrać piłki, to stworzy możliwość swojemu koledze z zespołu, który będzie miał wtedy dużo łatwiejsze zadanie. Świetnie potrafi wywierać presję na zawodnikach drużyny przeciwnej. To od niego zazwyczaj wszystko się zaczyna.

Odpowiednie dysponowanie swoją energią podczas meczu pozwala Lallanie nieustannie nękąć przeciwników przez całe 90 minut i często niepozorne sytuację mogą zamienić się w dobrą okazję do zdobycia gola dla Liverpoolu.

Jest szkodnikiem dla obrońców, nie daje im nawet chwili wytchnienia. Joe Gomez powinien o tym wiedzieć, ponieważ mierzy się z nim podczas treningów.

- Jest w tym bardzo dobry. Gdy gramy mecze na treningu, to każdy błąd zostanie przez niego wykorzystany. To bywa frustrujące, ale przynajmniej uczy nas zachowywania koncentracji na boisku.


Poprzedni sezon w barwach Liverpoolu był dla Adama Lallany zdecydowanie najlepszy. Zespół uzyskał możliwość gry w Lidze Mistrzów, a on sam strzelił aż 8 goli. Jednak z powodu kontuzji uda opuścił duży fragment pierwszej części sezonu i do gry wrócił dopiero w listopadzie.

2018 rok rozpoczął jednak w wyjściowym składzie the Reds, a Klopp stwierdził, że Lallana zagrał znakomite spotkanie. Liverpool odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Burnely 2:1.

- On wnosi wiele do drużyny - kontynuuje Gomez.

- Jest jednym z najlepszych graczy w Premier League na swojej pozycji i świetne wykonuje powierzone mu obowiązki. Porusza się podobnie jak Johan Cruyff i zawsze gra inteligentnie. Ma naturalną zdolność i potrafi wyjść z opresji nawet w najtrudniejszej sytuacji. Gra świetnie lewą i prawą nogą.

- Jest ważną częścią zespołu. To czego dokonywał w zeszłym sezonie było fenomenalne. Mieliśmy pecha, że wypad z gry na początku tego sezonu, ale cieszymy się z jego powrotu.