Emre Can chce zdobywać trofea

Pomimo impasu w w związku z przedłużeniem kontraktu, defensywny pomocnik Liverpoolu wyjawił, że jest skupiony na walce o trofea w koszulce z Liverbirdem na piersi.

The Reds ciągle mają nadzieję, że przekonają Emre Cana do podpisania nowej umowy i niezależnie od decyzji Niemca nie zamierzają sprzedawać go zimą.

Z nieznanych źródeł bliskich zawodnikowi wypłynęła informacja, że 24-latek nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, jednakże rozważa on lukratywną propozycję Juventusu.

Can, który w piątek 12 stycznia obchodzi swoje urodziny wyjawił, że chciałby podnieść jedno z trofeów przed zbliżającymi się mundialem w Rosji.

- Po pierwsze mamy do rozegrania jeszcze wiele spotkań. Niemniej jednak, mam nadzieję, że nie odniosę żadnego urazu i pojadę na Mistrzostwa Świata - powiedział Can.

- Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy wygrać jak najwięcej. Mam nadzieję, że zajdziemy wysoko w FA Cup, Premier League i Lidze Mistrzów.

- Chcemy zgarnąć jakiś puchar. Bardzo mocno wierzymy, że nasz obecny skład jest w stanie to zrobić. Damy z siebie sto procent.

Can jest jedynym zawodnikiem Liverpoolu, który zagrał we wszystkich 5 meczach podczas okresu świątecznego. Do tej pory Niemiec rozegrał w czerwonej koszulce 155 spotkań.


- To dla mnie zaszczyt, że mogłem rozegrać tutaj tak wiele spotkań w trakcie zaledwie 3,5 roku.

- Jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia. To kolejny kamień milowy w mojej karierze. Niewielu miało okazję zaliczyć tyle występów w Liverpoolu mając zaledwie 23 lata. Nie byłbyś w stanie tego dokonać, gdybyś nie był dobrym zawodnikiem.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim trenerom, menedżerowi i całemu sztabowi, który pomógł mi to osiągnąć. Bez nich nie byłoby to możliwe.

- Zawsze jestem dla siebie bardzo surowy. Pomimo, że rozwinąłem się tak bardzo w trakcie tego okresu, nadal widzę wiele rzeczy, które muszę poprawić.