Liverpool wycenił Sturridge'a

Liverpool jest przygotowany na sprzedaż Daniela Sturridge'a w tym miesiącu, lecz do transakcji dojdzie, jeśli znajdzie się chętny na wydatek rzędu 30 milionów funtów. Taką bowiem kwotę ustalił klub z Anfield za napastnika.

28-letni zawodnik poinformował władze Liverpoolu, że chce odejść podczas obecnego okna transferowego, aby regularnymi występami zagwarantować sobie miejsce w składzie reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata.

Jürgen Klopp wolałby pozostawić przy sobie napastnika przynajmniej do końca sezonu, lecz spełni jego życzenie, jeśli zostanie złożona odpowiednio wysoka oferta.

Obecnie Sturridge nie jest udostępniony do wypożyczenia, klub rozważy jedynie sprzedaż. To stanowisko może się zmienić, jeśli na stole nie pojawi się odpowiednia kwota, a oferta wypożyczenia będzie poparta pokaźną opłatą za tymczasowe skorzystanie z usług Anglika.

Southampton i West Ham były łączone z byłym napastnikiem Chelsea, który obecnie nie ma mocnej pozycji w składzie.

Sturridge powrócił do pełnych treningów w tym tygodniu po kontuzji ścięgna udowego. Po raz ostatni zawodnik pojawił się na murawie w wygranej ze Spartakiem Moskwa 6 grudnia.

W tym sezonie zanotował jedynie pięć występów od pierwszych minut we wszystkich rozgrywkach, gdyż Klopp bardziej ceni umiejętności Roberto Firmino.

Stu przeniósł się na Anfield pięć lat temu z Chelsea za 12 milionów funtów i od tamtej pory wystąpił w 133 występach i zdobył 63 bramki. W sezonie 2013/2014 stworzył zabójczy duet z Luisem Suarezem i zaliczył 24 bramki, lecz od tamtego czasu prześladują go kontuzje.

Pod wodzą niemieckiego menadżera ma problemy z wywalczeniem miejsca w składzie i wierzy, że nadszedł czas na nowe wyzwanie. Gareth Southgate pominął go przy listopadowych powołaniach na mecze kadry rozgrywane przeciwko Niemcom i Brazylijczykom. Daniel obawia się, że jeśli pozostanie w Liverpoolu, to nie poleci latem do Rosji.

O miejsce na szpicy walczą także Danny Ings i Dominic Solanke. Liverpool wierzy, że kwota 30 milionów funtów jest uczciwą w realiach obecnego rynku transferowego za strzelca pokroju Sturridge'a.