Jürgen Klopp o Virgilu van Dijku

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Jürgen Klopp wyjawił, że wierzy w szybką aklimatyzację w zespole Virgila van Dijka. Niemniej jednak, Holender nie będzie występował w każdym pojedynku.

Van Dijk został sprowadzony do Liverpoolu 1 stycznia i zadebiutował w meczu pucharowym z Evertonem strzelając zwycięską bramkę. Klopp został zapytany dziennikarzy o to nad czym pracował z holenderskim defensorem od tamtego momentu.

- Nie nad wszystkim, ponieważ mieliśmy bardzo mało czasu. Od tego są przedsezonowe przygotowania. Niemniej jednak, w meczu z Evertonem pokazał, że możemy włączyć go do pierwszego zespołu - odpowiedział menedżer The Reds.

- Dajcie spokój, to było całkiem imponujące. Musimy przyznać, że to był naprawdę dobry mecz. Przed spotkaniem bym tego nie powiedział, ale po wszystkim łatwo było ocenić to wspaniałe widowisko.

- Niestety nie ma to większego znaczenia w kontekście konfrontacji z City. To będzie zupełnie inny pojedynek. Taktyki obu drużyn powinny być dopracowane w każdym najmniejszym detalu.

- Nie podjąłem jeszcze decyzji czy go wystawię. W dłuższej perspektywie czasu na pewno tak, ale w krótkiej nie mam pewności. Dobra wiadomość jest taka, że pozostali trzej stoperzy są w naprawdę dobrej formie, więc jeśli nic złego się nie wydarzy to powinienem spać spokojnie i myśleć jedynie o wyborze pierwszej jedenastki.

- Ciągle jest możliwe, że Dejan i Joel zagrają obok siebie. Rest jeszcze Ragnar, który prezentuje znakomitą dyspozycję.

- Nie ma gwarancji, że Van Dijk zagra w każdym meczu i to nie jest problem. Nawet Virgil nie powinien rozgrywać 60 spotkań w sezonie. Tak na pewno się nie stanie.