Liverpool nie kupi bramkarza

Mimo wielu plotek sugerujących, że Liverpool wykorzysta pieniądze ze sprzedaży Philippe Coutinho na zakup bramkarza ze ścisłej światowej czołówki, the Reds nie planują takiego ruchu w zimowym okienku transferowym.

Media sugerowały, że Jürgen Klopp chętnie widziałby u siebie brazylijskiego golkipera grającego obecnie w AS Romie - Alissona. Niemiecki manager zamierza jednak inaczej spożytkować fundusze uzyskane ze sprzedaży Coutinho.

Boss jest zadowolony ze swoich dotychczasowych bramkarzy - Simona Mignoleta i Lorisa Kariusa, którzy walczą o miejsce w podstawowej jedenastce Liverpoolu i ponownie przyjrzy się sytuacji w lecie.

Ponadto Klopp ma do dyspozycji również Danny'ego Warda i musi zadecydować czy nadal trzymać go w klubie czy pozwolić mu odejść na wypożyczenie. Walijczyk póki co nie mógł liczyć na regularną grę w zespole the Reds.

W zeszłym sezonie Ward świetnie spisywał się w Huddersfield, któremu pomógł w awansie do Premier League. Obecna kampania jest dla niego jednak wielkim rozczarowaniem. Rozegrał tylko jedno spotkanie, była to porażka w League Cup z Leicester City we wrześniu.

W pozostałych rozgrywkach Klopp stosuje rotację w dwójce Mignolet - Karius. Belg zagrał w 19 z 22 meczów ligowych, a Niemiec zaliczył wszystkie spotkania Ligi Mistrzów i FA Cup, a także 3 potyczki w Premier League.