Porażka U-23 w szlagierze z City

Liverpool U-23 poniósł porażkę 2:3 z Manchesterem City podczas meczu Premier League 2 w piątkowy wieczór. Bramki zdobyli Harry Wilson oraz Toni Gomes. Dla rywali trafiali Gonzales, Matondo i Nmecha.

Harry Wilson za sprawą wykorzystanego przez siebie karnego zdobył swoją 13. bramkę w sezonie i wyprowadził drużynę Neila Critchleya na jednobramkowe prowadzenie na Eithad Campus. Jednak rywale zdążyli odpowiedzieć dwukrotnie przed przerwą za sprawą Lorenzo Gonzalesa i Rabii Matondo.

Młodzi zawodnicy the Reds na utratę prowadzenia zareagowali błyskawicznie na początku drugiej połowy, gdzie świetną piłkę do Wilsona dograł 16-letni debiutujący Curtis Jones, jednak adresat nie wykorzystał zagrania.

Usilne starania doprowadzenia do wyrównania zostały pogrzebane przez klinicznego półwoleja Felixa Nmecha w 75 minucie, za sprawą którego podwyższył wynik na 1:3.

Toni Gomes w ostatniej minucie meczu wykorzystał dośrodkowanie Liama Millara, niwelując stratę do rywala i ustalając ostateczny wynik na 2:3.

Pomimo drugiej porażki z rzędu, drużyna Liverpoolu U-23 pozostaje liderem w tabeli Premier League 2, mając przewagę jednego punktu nad drugim Leicesterem City.

Skład: Grabara, Parker (Jones), Masterson, Johnston, Juanma, Kane, Alves, Wilson, Dhanda (Gomes), Adekanye, Brewster (Millar).