Klopp o składzie

Jürgen Klopp wyjaśnił decyzję o wprowadzeniu trzech zmian w składzie na dzisiejsze starcie Premier League z Southampton. Joel Matip, Alex Oxlade-Chamberlain i Georginio Wijnaldum znaleźli dzisiaj miejsce w podstawowej jedenastce Liverpoolu na St Mary's. The Reds chcieli odzyskać trzecie miejsce w tabeli.

Tymczasem Jordan Henderson nie był brany pod uwagę w kontekście ustalania dzisiejszego składu.

Zdrowie kapitana jest najważniejsze patrząc na wagę przyszłych meczów. Henderson wraca po miesięcznej kontuzji ścięgna udowego. Zawieszenie Emre Cana na środowy mecz Ligi Mistrzów w FC Porto również miało wpływ na układ dzisiejszego składu.

- Nie jest kontuzjowany, ale odpoczywa, tak zdecydowałem. Mógłby nawet dzisiaj zagrać - powiedział Klopp Liverpoolfc.com.

- Trudno było podjąć decyzję, ale to daje mu możliwość zrobienia sesji treningowej w Melwood zamiast siedzieć na ławce ze względu na sytuację z Emre na środowy mecz, nie sądzicie ?

Rozmawiając z zespołem Sky Sports o składzie na dzisiejszy mecz, Boss dodał: - Nie myślimy zbyt wiele o ostatnim meczu, ponieważ chodzi Nam o zwycięstwo w kolejnych spotkaniach. Grają ci kogo potrzebujemy, kto jest na tyle odpowiedni, kto może zacząć mecz, a czasami kto jest dobry na to, by wejść z ławki, ważna jest wydajność.

- Nie inaczej było w tej chwili. Chodziło o to, jak możemy pokonać Southampton, co nie było łatwym wyzwaniem. Taki był nasz wybór.