Sturridge z kolejnym urazem

Daniel Sturridge doznał kolejnego urazu, przez który w meczu przeciwko Chelsea opuścił plac gry po zaledwie trzech minutach gry. Napastnik obecnie znajduje się na wypożyczeniu w West Bromwich Albion.

Dwudziestoośmiolatek w poszukiwaniu częstszych występów, dzięki którym mógłby znaleźć się w kadrze reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Świata w Rosji, 29 stycznia dołączył do the Baggies na pozostałą część sezonu.

Jednak przy okazji powrotu na Stamford Bridge, by zmierzyć się z klubem, który opuścił w 2013 roku na rzecz the Reds, Sturridge’owi po upadku w polu karnym gospodarzy odnowił się uraz stawu skokowego, przez co musiał zostać zmieniony przez Jay’a Rodrigueza.

Z zaledwie trzema zwycięstwami w tym sezonie, drużyna Alana Pardew’a znajduje się na samym dnie tabeli Premier League, a najnowsze wieści o stanie zdrowia Sturridge’a sprawiają, że perspektywa walki o utrzymanie maluje się w jeszcze ciemniejszych barwach.

Po odrzuceniu przenosin do prowadzonego przez Rafę Beniteza Newcastle United, by przenieść się do rodzinnego Birmingham, napastnik zaliczył debiut w przegranym 3:0 meczy z innym ze swoich byłych zespołów, Manchesterem City, wchodząc z ławki na ostatnie 12 minut.

Potem zaliczył pierwszy, trwający 62 minuty występ przed własną publicznością, na The Hawthorns, w przegranym 3:2 meczu przeciwko Southampton.