Jose Mourinho: Doskonały wynik

Menedżer Manchesteru United nie krył swojego zadowolenia po wygranym meczu z Liverpoolem. Podopieczni Portugalczyka sięgnęli po bardzo ważne trzy punkty i zwiększyli swoją przewagę w tabeli ligowej nad the Reds.

- Uzyskaliśmy doskonały wynik. To bardzo ważne trzy punkty. Nie posunąłbym się aż tak daleko, aby nazwać ten mecz perfekcyjnym, ale możemy być zadowoleni. W pierwszej połowie byliśmy niezwykle skuteczni, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli - stwierdził Jose Mourinho.

- Pierwsza połowa należała do nas, druga do Liverpoolu, ale to my zdobyliśmy jednego gola więcej. To był kompletny występ z dwiema różnymi połowami. Kto wie, co by się stało, gdyby Juan Mata strzelił bramkę na 3:0. Miał świetną okazją, żeby podwyższyć nasze prowadzenie.

- W drugich 45 minutach Liverpool dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie pamiętam żadnej interwencji Davida de Gei. Nasi rywale nie miel zbyt wielu groźnych sytuacji. Bardzo dobrze radziliśmy sobie z ich stałymi fragmentami gry.

- Nawet po tym jak straciliśmy gola na 1:2, to byliśmy bardzo pewni w defensywie. Liverpool na pewno chciał jeszcze bardziej ruszyć do przodu po bramce samobójczej, ale nie przełożyli tego na klarowne sytuacje.

- W drugiej połowie naszym planem nie było cofnięcie się do obrony. Liverpool zepchnął nas do defensywy, ale zachowaliśmy kontrolę i nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele, dlatego jestem zadowolony.

- Pewnie niektórzy uważają, że nie zasłużyliśmy na wygraną, ale to w ogóle mnie nie obchodzi. Mamy trzy punkty, odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo i jestem szczęśliwy. Nic tego nie zmieni.