Karius: 1 połowa decydująca

Loris Karius podkreślił, że słaba pierwsza połowa w wykonaniu Liverpoolu zadecydowała o porażce the Reds na Old Trafford. Czerwoni przegrywali do przerwy 0:2 i w drugiej odsłonie stać ich było jedynie na jednego gola.

- W drugiej połowie radziliśmy sobie faktycznie dobrze, lecz do przerwy nie wyglądało to najlepiej - powiedział niemiecki golkiper.

- Z pewnością to frustrujące dla zespołu. Możemy zadawać sobie teraz pytanie, dlaczego nie zagraliśmy na podobnym poziomie w pierwszej połowie.

- Możemy winić jedynie siebie. Ciężko zapewnić sobie korzystny wynik, występując na wyjeździe z Manchesterem United, grając dobrze zaledwie przez pół meczu.

- Nie graliśmy najlepiej w obronie. Manchester wykorzystał nasze słabości i szybko strzelił 2 bramki, które ustawiły im mecz.

- Poza tym nie stworzyli sobie wielu okazji bramkowych, lecz jako klasowy zespół, wykorzystali nadarzające się sytuacje. Mogliśmy zachować się lepiej w tych sytuacjach.

- Analizowaliśmy wszystko w przerwie i wiedzieliśmy, że w drugiej połowie będziemy potrzebować zmiany w naszej grze. Ciężko wrócić do meczu, gdy przegrywasz 0:2 na Old Trafford. Staraliśmy się ze wszystkich sił doprowadzić do remisu, ale to nie był nasz dzień.

- Zawsze po wygranym meczu, analizujemy go i myślimy nad tym, co mogliśmy zrobić lepiej. Tak samo będzie po spotkaniu na Old Trafford.

- W następnym tygodniu czeka nas mecz z Watfordem na Anfield. Chcemy dać właściwą odpowiedź i zainkasować 3 punkty. Trzeba zapomnieć o Manchesterze i skupić się na kolejnych wyzwaniach - podsumował.