JM: Dlatego wystawiłem Rashforda

Menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, wyjaśnił dlaczego we wczorajszym spotkaniu derbowym z Liverpoolem zdecydował się postawić na Marcusa Rashforda.

Angielski napastnik wybiegł wczoraj w pierwszej jedenastce po raz pierwszy w 2018 roku i jawnie przyczynił się do zwycięstwa gospodarzy w tym spotkaniu, zdobywając dwie bramki.

- Zdobył dwa gole w ważnym meczu przeciwko wysoko notowanym rywalom - powiedział Mourinho. Oczywiście, że odegrał kluczową rolę. To dobrze, że wykorzystał pierwszą okazję strzelecką, ponieważ wydaje mi się, że w ostatnich dwóch miesiącach miał z tym trudności.

- Ciążyło to na jego pewności siebie. Dzisiaj trochę niespodziewanie znalazł się w pierwszym składzie, ale my zaufaliśmy mu. Mieliśmy przeczucie, że ten mecz będzie dostosowany do jego warunków. Wystawiliśmy go, ponieważ dobrze spisywał się na treningach i czasami to po prostu wystarczy. Do dziennikarzy i kibiców, nie przebywacie na treningach, nie widzicie, co się tam dzieje i jak ciężko piłkarze trenują.

- Jego samopoczucie oraz nasze ogólne wrażenie były takie, że poprawił się w ostatnich kilku tygodniach.

- W środku chcieliśmy postawić na Alexisa [Sancheza], żeby wspierał [Romelu] Lukaku, a również pomógł zatrzymać Emre [Cana] lub Jordana [Hendersona], ktokolwiek z nich zagrałby na pozycji nr 6.

- Uznałem, że szybkość Marcusa będzie pomocna w dzisiejszym meczu. W związku z kontuzją Antohny'ego Martiala, nie było co do tego wątpliwości.