Carra o pomeczowym incydencie

W poniedziałek Jamie Carragher odbędzie rozmowę z przedstawicielami telewizji Sky Sports po tym, jak ujawniono nagranie, na którym zawodnik po przegranej Liverpoolu 1:2 z Manchesterem United spluwa w kierunku 14-letniej dziewczynki.

Ekspert wystosował przeprosiny za pośrednictwem Twittera już w niedzielne popołudnie, jednak rzecznik Sky stanowczo potępił zachowanie byłego obrońcy Liverpoolu, nazywając je “niedopuszczalnym”.

Incydent ten zarejestrowano telefonem komórkowym, a do nagrania doszła gazeta Daily Mirror. Zdarzenie miało miejsce po niedzielnym spotkaniu na Old Trafford, kiedy to Carragher opuścił szybę w swoim samochodzie i splunął w kierunku innego auta, w którym siedziała nastolatka.

14-latka, która jest kibicką Manchesteru United, siedziała na fotelu pasażera, a autem kierował jej ojciec, który prowadził rozmowę z byłym obrońcą reprezentacji Anglii. Po tym, jak kierowca kilkakrotnie wspomniał o wyniku meczu, Carragher miał odpowiedzieć “w porządku”, a następnie splunąć w kierunku drugiego samochodu. Incydent, w wersji ojca dziewczynki, zakończył się tym, że nastolatka miała ślinę Carraghera na twarzy.

W tweecie w niedzielę wieczorem Carragher napisał: - Kompletnie nie na miejscu, przeprosiłem rodzinę osobiście. Byłem prowokowany kilka razy w czasie jazdy po autostradzie, w końcu straciłem nad sobą panowanie. Nie mam jak się wytłumaczyć, przepraszam.

- To niedopuszczalne zachowanie, będziemy o tym rozmawiać - powiedział rzecznik telewizji Sky.

- Porozmawiam jeszcze raz z rodziną. Przepraszam. Wystosuję jeszcze jedne przeprosiny - powiedział w poniedziałek Carragher. Zapytany o to, czy widział dziewczynkę w aucie, odpowiedział: - Szczerze mówiąc nie widziałem. Chciałbym, żeby jej tam nie było. Najbardziej żałuję tego, że była zamieszana w całe zajście.

Zdarzenie na pewno jest wstydliwym epizodem dla stacji Sky Sports, z pewnością na telewizji będzie ciążyła presja, żeby przykładnie ukarać 40-latka. Carragher miał być twarzą programu Monday Night Football w czasie meczu Stoke z Manchesterem City, jednak zależy to teraz od wyniku dzisiejszych rozmów.

Carragher jest stałym współpracownikiem działu piłkarskiego Sky Sports od zakończenia swojej profesjonalnej kariery w 2013 roku, a jego roczne zarobki szacuje się na ponad milion funtów.