Lovren o Marku Grujiciu

Marko Grujić został wypożyczony, aby w przyszłym sezonie pomóc Liverpoolowi w odnoszeniu sukcesów. Serbski pomocnik przeniósł się do Cardiff w styczniu tego roku.

Jürgen Klopp wiąże pomocnika ze swoimi długoterminowymi planami. Grujić nie rozpoczął jeszcze meczu w Premier League od czasu, gdy dołączył do zespołu w styczniu 2016 roku.

Reprezentant Serbii, który w piątek obchodził 22 urodziny, został wypożyczony do Cardiff City w styczniu i odegrała kluczową rolę w walce o awans do Premier League.

Grujić pojawił się na boisku w 13 z 16 meczów od czasu przeprowadzki do Południowej Walii, chociaż w sobotnim wygranym 2:0 meczu w Norwich City, nie pojawił się na murawie, to jego zasługi dla klubu są znaczące.

Dejan Lovren pozytywnie wypowiada się na temat swojego kolegi z drużyny Liverpoolu i uważa, że Grujić poprawił swoje szanse na występy w drużynie The Reds, poprzez przenosiny do Cardiff.

- Naprawdę cieszę się, że Marko, dobrze sobie radzi w Cardiff i mam nadzieję, że zagramy razem w Premier League w przyszłym sezonie - powiedział Lovren.

- Nie grał tutaj zbyt wiele, jest jeszcze młody, więc myślę, że to była właściwa decyzja dla niego, aby pojechać do Cardiff i uzyskać więcej minut na boisku.

- Widziałem jego bramkę przeciwko Barnsley i jestem naprawdę szczęśliwy, że ma się dobrze.

- Przenosiny z ligi serbskiej do Premier League były dla niego dużym krokiem, więc myślę, że pierwsze półtora roku upłynęło na adaptacji.

- Mam nadzieję, że będzie w dobrej formie w następnym sezonie i odegra tutaj dużą rolę, ponieważ wiem, że menedżer myśli o nim w przyszłości.