Lovren: Wspólna praca kluczem

Dejan Lovren powiedział, że wspólna praca i zaangażowanie całej drużyny było kluczowym czynnikiem, który przesądził o wczorajszej wygranej w pojedynku z Brighton and Hove Albion.

Drużyna Jürgena Kloppa potrzebowała zaledwie punktu, by zapewnić sobie miejsce w TOP 4 na koniec sezonu. Liverpool nie zamierzał jednak stawiać na boiskowy minimalizm i odprawił z kwitkiem Mewy, zwyciężając 4:0.

- W każdym kolejnym sezonie coraz trudniej jest znaleźć się w TOP 4 - powiedział chorwacki stoper.

- Chodzi o pracę całego zespołu i stanowienie jedności na boisku. Udowodniliśmy w tym sezonie, że posiadamy drużynę, która może bić się z każdym rywalem na świecie. Widzieliście to w spotkaniach z Porto, Manchesterem City, czy Romą.

- Oczywiście, być może z boku nasze zwycięstwo wyglądało na niezwykle łatwe, lecz w rzeczywistości wcale tak nie było.

- Pokazaliśmy nasze umiejętności. W sumie to była bardzo podobna sytuacja do tej z zeszłego sezonu, gdy w ostatnim meczu również potrzebowaliśmy punktów. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, mogliśmy strzelić więcej bramek, ale w ostatecznym rozrachunku już do przerwy mieliśmy 2 bramki przewagi, co znacznie ułatwiło nam dalszą pracę.

- Cieszymy się, że znów zagramy w Champions League. Wszyscy na to zasługują, nasz zespół, jak i kibice. Każdy ma teraz powody do radości.

- Dobrze jest strzelić bramkę, zwłaszcza w ostatnim meczu sezonu - nawiązał Lovren do swojej bramki, strzelonej głową.

- Najistotniejsza jest jednak drużyna. Pokazaliśmy na boisku, że trzymamy się razem i stanowimy prawdziwy monolit. Chcę podziękować fanom, że wspierali nas mocno przez cały sezon. Mieliśmy gorsze momenty, lecz oni nas nigdy nie opuścili, co zawsze dodaje nam siły - podsumował.