Ox wypada z gry na sześć miesięcy

Alex Oxlade-Chamberlain przeszedł w tym miesiącu operację kolana, po tym jak uszkodził więzadła w półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z AS Romą. Wstępne ekspertyzy wskazują na to, że Anglik będzie wykluczony z gry do listopada.

Operacja zakończyła się sukcesem, a Alex porusza się obecnie o kulach i rozpoczął również program rehabilitacji w Melwood.

Liverpool nie jest w stanie określić konkretnego dnia powrotu 24-latka, ponieważ każdy z zawodników potrzebuje różnego okresu czasu, aby dojść do pełni sprawności po tego typu kontuzji.

Początkowo twierdzono, że Anglik powróci z momentem początku nadchodzącego sezonu, lecz obecne prognozy wskazują na pauzę w postaci sześciu miesięcy. Jest to określane jako najbardziej optymistyczny scenariusz.

Klopp prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z Ox’a do listopada.

Kontuzja zrujnowała zawodnikowi nadzieje na występ z reprezentacją Anglii w Mistrzostwach Świata w Rosji.

Oxlade-Chamberlain w obecnej kampanii zanotował 5. bramek w 42. występach, po tym jak za kwotę 35 milionów funtów dołączył do Liverpoolu z Arsenalu.

Środek pola latem zostanie wzmocniony przez Naby’ego Keitę z Lipska. Jednak odejście Emre Cana oraz kontuzja Ox’a sprawiają, że Liverpool będzie musiał wzmocnić tą formację w letnim okienku transferowym.