27.04.2024
13:30

Osób online 859

Ünder: Sędziowie zabrali nam finał

Cengiz Ünder stwierdził, że według niego Liverpool nie pownien być w finale Ligi Mistrzów. Według skrzydłowego Romy the Reds awansowali tylko dzięki kiepskiemu sędziowaniu w dwumeczu z włoską drużyną.

Po przegraniu 2:5 na Anfield i wygranej 4:2 na własnym boisku, właściciel Romy, James Palotta, został ukarany przez UEFA za krytyczne komentarze pod adresem Damira Skominy jego asystentów. Według niego należały się im jedenastki za faul na Edinie Džeko i zagranie ręką Trenta Alexandra-Arnolda.

W podobnym tonie wypowiedział się we wtorek na antenie BeIN Sports Turkey Ünder.

- Liverpool bardzo dobrze zaczął (w pierwszym meczu). Szybko prowadzili 2:0. Nie mieli nam zamiaru odpuścić i dalej strzelali. Po golu na 5:0, po naszej stronie wszyscy zaczęli się martwić, ale oni zaczęli tracić siły z upływem czasu. W ostatnim kwadransie dominowaliśmy i strzeliliśmy dwa gole. Gdybyśmy mieli jeszcze pięć minut, moglibyśmy strzelić więcej. W Rzymie powinny zostać nam podyktowane dwa rzuty karne.

- Nie chcę krytykować sędziego, mam dopiero 20 lat, ale taka jest prawda. Mogłem być dzisiaj w Kijowie. Oni nam to zabrali, taka jest moja opinia.

Ünder zagrał na tyle słabo w pierwszym spotkaniu, że zszedł z boiska w przerwie, a w rewanżu pojawił się na ostatnie 37 minut. Na przestrzeni dwumeczu Roma skorzystała na kontrowersyjnych karnych w obu spotkaniach, a w rewanżu mieli szczęście, że Alessandro Florenzi nie został wyrzucony z boiska gdy faulował Sadio Mané.

Komentarze (24)

Klopp12 23.05.2018 19:52 #
Mogliście nie zagrać w pierwszym meczu jak drużyna juniorów to może byście byli finale. A teraz cisza i sobie przed tv będziecie mogli obejrzeć dwie wielkie drużyny w finale.
Deadlock 23.05.2018 19:53 #
"Nie chcę krytykować sędziego", ale go skrytykuję..

Ciekawie się zrobi jak wygramy finał. Wtedy zawodnicy i kibice Romy powiedzą, że sędziowie zabrali im Puchar.
mat19 23.05.2018 19:54 #
A to, ze dostali 2 karne z dupy w dwumeczu i sedzia nie gwizdnal faulu na Mane to juz o tym nie wspomni.
redpepper 23.05.2018 19:55 #
Byliśmy lepsi od tej Romy. W pierwszym meczu nie istnieli do 70. minuty i ich osmieszalismy. Gdyby nie to, że lubimy odjebac w końcówkach to nie byłoby nawet tej śmiesznej dyskusji.
migda 23.05.2018 19:58 #
Zalosne... Oni nigdy nawet blisko finalu nie byli,na anfield to byl gwalt i roznica przynajmniej 3 klas, przez jakis czas tak ich cisnelismy ze nie potrafili nawet 3 krotkich podan wymienic, pozniej karny z kapelusza i blad chorwackiego maestro i udalo im sie strzelic te 2 bramki na ktore kompletnie nie zaslugiwali natomiast w Rzymie ostatnie 15minut odpuscilismy i w efekcie skonczylo sie 4:2 i tutaj takze dostlai karny z niczego po "rece" Klavana. Ok zgodze sie ze karny powinien byc za reke Arnolda ale sedzia mylil sie w dwie strony takze jak juz mowilem Roma z calym szacunkiem nigdy nie byla bliska awansu i po prostu na niego nie zaslugiwala bo oprocz 30minut dobrych minut w tym dwumeczu to my przez reszte czasu bylismy druzyna zdecydowanie lepsza.
waldus 23.05.2018 20:03 #
Pierwszy mecz i rewanż trwał razem 180 min. W tych 2 meczach grali może w piłkę z 40 min a reszta 140min ? Grali piach! Wiec pretensje do siebie!
Gebe 23.05.2018 20:13 #
Przecież w rewanżu sędzia mógł gwizdnąć 2 karne dla Liverpoolu już w pierwszej połowie. Manolas odepchnął Mane, gdy ten chciał sobie przyjąć piłkę na klatę, a później Nainggolan zagrał piłkę ręką. Jestem ciekaw jakby Roma zareagowała w drugiej połowie gdyby do szatni schodzili z wynikiem 1:4 :D
JarOoo 23.05.2018 20:19 #
Uwielbiam ten lament.
Zaznaczmy, ze to nie oni mieli super koncówek spotkań- to my gramy w nich padake nonstop. Przez 180 min: 140 min grał Liverpool, 15 min Roma, a reszta to Nasze rytuały odpuszczania po 80 minucie.

Nie mowie, ze sędziowie byli super, były pomyłki ale na korzyść obu drużyn. Ale bez jaj.
Muszka 23.05.2018 20:20 #
Przez 180 minut nawet przez sekundę nie byli w sytuacji, że mają awans do finału. Więc ciekawe jak mogli na niego zasługiwać, jak w pewnym momencie my już nawet 5-0 prowadziliśmy.
Redzik90 23.05.2018 20:21 #
Cóż, typowy dziki turas islamista na poziomie wodza plemienia kuntakinte.
therone 23.05.2018 20:21 #
Kontrowersje może i były w obie strony, ale moim zdaniem to my bardziej skorzystaliśmy na nich niż Roma. Nie pamiętam też faulu na Mane w pierwszej połowie, może ktoś dysponuje skrótem czy powtórką meczu, gdzie jest on widoczny?
0DDReporter 23.05.2018 20:25 #
Co za hipokryta! Dlaczego nie mówi o 11-dla nas w pierwszej połowie i bramce na 2-2 ze spalonego?
RedFan1892 23.05.2018 20:29 #
Po prostu nie umieją przyjąć porażki. Karny też powinien być też dla nas i spotkanie mogło potoczyć się inaczej.
WojtekYNWA 23.05.2018 20:34 #
Dobra zaczne tak jak pamietam
Pierwsza polowa i popchniecie Mane przez Manolasa
Druga polowa Dzeko był na spalonym jak El Sh.... oddawał strzał no i karny ze reke Klavana to tlko ze wczesniej nie zagwizdał
Gonzalo96 23.05.2018 20:34 #
Powinni się biedakowi zrzucić na bilet to pojechałby do Kijowa.
MrFocus 23.05.2018 20:55 #
Gladiatorzy...
CzerwonyBartek 23.05.2018 21:04 #
Powinno być "drewniane nogi zabrały nam finał"
Pluton 23.05.2018 21:08 #
Gdy by nasi nie odpuscili drugiego meczu, to nie bylo by biadolenia. Dostali by kolejne 4 bramy albo 5 i po problemie.
Gensheimer 23.05.2018 21:16 #
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie LM dostaniemy ich w fazie grupowej i dwa razy spuścimy im takie lanie, tak żeby Liverpool stał się ich najgorszym sennym koszmarem.
Marcin16 23.05.2018 21:18 #
Na 45 minut przed końcem dwumeczu łoiliśmy ich 7-3 a ten mówi coś o zabieraniu XDDD
Szpieg 23.05.2018 21:37 #
therone - obejrzyj jeszcze raz dokładnie drugi mecz bo raczej nie oglądałeś skoro nie widziałeś ewidentnego faulu na Mane.
cachemire 23.05.2018 23:04 #
Takie samo nastawienie ma większość ich szatni, tylko nie wszyscy biegają z tym do mediów. Romaniści nie mogą przeżyć ze ich klub zawsze będzie w cieniu innych włoskich gigantów i wyrobiła im sie mentalność ofiary.
Scofield1111 24.05.2018 07:52 #
podsumowując jego wypowiedź, pamiętam jak po 1 meczu na Anfield jego ,,grę" skwitował Marcin Baszczyński. Wziął głęboki wdech i się śmiał. Miał być jednym z lepszych na boisku, a gość prawie piłki nie miał i był kompletnie nie widoczny jak i cała Roma wtedy, a teraz mówi po dwóch tygodniach, że jakieś karne powinny być dla nich.. szkoda gadać..
Lucjan 24.05.2018 09:41 #