Liverpool dopina transfer Fekira

Liverpool jest na ostatniej prostej, by sfinalizować transfer Nabila Fekira na Anfield. Kwota transferu ma wynieść 53 miliony funtów. Reprezentant Francji był priorytetem w letnim oknie transferowym dla Jürgena Kloppa, według którego pomocnik Lyonu będzie naturalnym następcą Philippe Coutinho na pozycji numer 10.

Niemiecki menadżer the Reds zamierzał dopiąć transakcji jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Rosji i wszystko wskazuje na to, że mu się to uda.

Dyrektor sportowy Liverpoolu – Michael Edwards prowadził od kilku dni zaawansowane negocjacje z prezydentem Lyonu Jeanem Michelem Aulasem. Członkowie sztabu medycznego klubu, czekają teraz na „zielone światło”, by udać się do Paryża w celu przeprowadzenia testów medycznych.

Jeśli nie dojdzie do jakichś niespodziewanych komplikacji, Fekir stanie się trzecim piłkarzem Liverpoolu na przestrzeni ostatnich miesięcy, wartym ponad 50 milionów funtów. Klub wcześniej zakontraktował Virgila van Dijka (75 mln funtów) i Naby’ego Keïtę (52,5 mln funtów).

Klopp cały czas jest mocno zainteresowany sprowadzeniem na Anfield Alissona Beckera z Romy, nawet jeśli Liverpool musiałby pobić transferowy rekord wszech czasów, jeżeli mówimy o pozycji bramkarza.

Dominic King, Paul Joyce