Roberto Carlos z podziwem o Firmino

Coraz większy wpływ Roberto Firmino na grę reprezentacji Brazylii zrobił wielkie wrażenie na jednym z najlepszych piłkarzy w historii tego kraju, Roberto Carlosie. Zawodnik Liverpoolu we wczorajszym meczu towarzyskim przeciwko Austrii (3:0) zanotował asystę przy bramce Philippe Coutinho.

45-latek, który wygrał z Brazylią Mistrzostwa Świata w 2002 roku, uważa, że Roberto Firmino może mieć spory wpływ na grę Canarinhos podczas tegorocznego mundialu.

- Firmino posiada świetną technikę, widać to w jego grze. Jest szybkim i niezwykle inteligentnym piłkarzem. Zawsze potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu i nieustannie nęka swoich rywali. To zawodnik o wyjątkowych umiejętnościach - powiedział Roberto Carlos.


- Brazylia jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa turnieju w Rosji. Są świetnie zorganizowani. Na pierwszy rzut oka widać, że Tite wykonał genialną pracę - dodał były zawodnik m.in. Realu Madryt.

Brazylijczycy rozpoczną swój udział w Mistrzostwach Świata od starcia z Szwajcarią. Ten mecz odbędzie się już 17 czerwca. Później przyjdzie im się zmierzyć z Kostaryką i Serbią.