Strój wyjazdowy na sezon 2018/19

Liverpool FC dzisiaj publicznie zaprezentował nowy strój, w którym zawodnicy będą prezentować się w trakcie meczów wyjazdowych. Strój można już kupować w oficjalnym sklepie klubu.

New Balance przy tym projekcie postawiło na odcień ciemnego fioletu, który poprzednio pojawił się na trzecim komplecie strojów przygotowanych na sezon 2012/13.Strój zawiera ten sam żakardowy, liniowy wzór jak ten, który pojawił się na pierwszym komplecie strojów na nowy sezon. Inspiracją tego wzoru jest kształt nowej trybuny Main Stand.

Pomarańczowym kolorem zaakcentowano kluczowe elementy całego stroju. Kolor ten stanowi odniesienie do barw trzeciego kompletu strojów z poprzedniego sezonu, który cieszył się ogromną popularnością.

Strój bramkarzy charakteryzuje się rękawami z czarnym, kratkowanym wzorem oraz wyhaftowanym logo i herbem klubu.


- Mamy najlepszych kibiców, którzy podróżują razem z nami na mecze i bardzo się cieszę, że będziemy mogli pokazać się przed nimi w tym nowym stroju – komentuje Virgil van Dijk.

W tym sezonie dostępny będzie także nowy styl zapisów numerów i nazwiska na koszulkach. Czcionki zostały zaprojektowane tak, by oddać ikoniczny charakter Anfield i jego najbliższego otoczenia.

Zdjęcia stroju z bliska: