Rodgers o Hendersonie i Sterlingu

Były menedżer Liverpoolu Brendan Rodgers w swojej wypowiedzi bronił Jordana Hendersona i Raheema Sterlinga mówiąc, że “jest powód, dla którego każdy trener u którego grają wybiera ich do składu”.

Henderson zyskał w oczach ekspertów poprzez swoje występy na Mundialu, w czasie którego reprezentacja Anglii doszła do tej pory do półfinału, jednak Raheem Sterling musi zmierzyć się z krytyką zarówno ze strony mediów, jak i kibiców.

Rodgers na początku swojej przygody z Liverpoolem w 2012 roku nie był przekonany do Hendersona. Pochodzący z Irlandii Północnej szkoleniowiec poinformował pomocnika, że może odejść do Fulham, jednak później zmienił zdanie i w 2015 roku zawodnik przejął opaskę kapitańską po Stevenie Gerrardzie.

Od tego czasu Henderson stał się podstawowym zawodnikiem Liverpoolu, również kiedy menedżerem klubu został Jürgen Klopp, jest też powoływany do reprezentacji Anglii.

W wywiadzie dla Daily Telegraph Rodgers wyjaśnił dlaczego zarówno Henderson jak i Sterling znajdują uznanie w oczach najlepszych trenerów.

- Jest powód, dla którego każdy trener u którego grają wybiera ich do składu - powiedział.

- Z Raheemem miałem bardzo dobre stosunki podczas mojej pracy w Liverpoolu, z pewnego powodu nie jest on oceniany przez pryzmat swoich występów. Jest fantastycznym piłkarzem. Jest zawodnikiem z najwyższej półki, wie co musi w swojej grze poprawić, z resztą jego postępy na przestrzeni ostatnich kilku lat widać gołym okiem. Jego szybkość, osobowość i jakość są bardzo ważne dla reprezentacji Anglii. Wiem, że opinie są bardzo ważną częścią futbolu, jednak ci chłopcy wnoszą do reprezentacji swój ogromny talent i energię.

- To, co jest bardzo ważne w tej kadrze to fakt, że nikt nie ma w niej przerośniętego ego. Większość piłkarzy przeszło przez wszystkie szczeble rozgrywek, musieli wykonywać ciężką pracę. Tak samo było z Jordanem. Do sukcesu potrzebny jest w drużynie jej duch. To nie jest Mundial indywidualności, a drużyn które są jednością i mają tego właśnie ducha. Jordan Henderson jest tego uosobieniem.

Rodgers jest przekonany, że Henderson był idealnym kandydatem do objęcia roli kapitana zespołu po tym, jak Gerrard odszedł do LA Galaxy.

- Jest bardzo bezinteresowny, zarówno jako piłkarz jak i człowiek, zawsze chce pomagać innym. W ten sposób buduje do siebie szacunek - dodał Rodgers.

- Zawsze chce się rozwijać. Zawsze wykonywał dodatkowe ćwiczenia na treningach, stałe fragmenty gry, rozgrywanie piłki, co widać dzisiaj, ponieważ dobrze rozrzuca ją po boisku.

- Poza boiskiem też jest profesjonalistą. Rzadko widuje się go z drinkiem, a jeśli już to zawsze zna umiar.

- Nikomu nie byłoby łatwo przejąć opaski kapitańskiej po Stevenie. To musiało zająć trochę czasu. Jordan jednak ma swój charakter. Naprawdę bardzo się rozwinął i jako zawodnik, i jako kapitan.