Liverpool nie walczy o Dybale

Paulo Dybala z Juventusu Turyn nie jest celem transferowym Liverpoolu. Włoskie media w ostatnich dniach łączyły Argentyńczyka z możliwą przeprowadzką na Anfield, która miałaby kosztować the Reds około 80 milionów funtów.

Według ECHO, zawodnik nie znajduje się na liście potencjalnych wzmocnień drużyny Jürgena Kloppa, który wciąż wraz ze sztabem ludzi pracuje nad letnimi transferami.

Liverpool rozważa różne opcje na rynku transferowym po czerwcowych komplikacjach z transferem Nabila Fekira z Lyonu.

The Reds ostatecznie wycofali się z walki o Fekira po tym, jak klubowi lekarze zgłosili swoje obawy odnośnie stanu kolana francuskiego piłkarza. Z pewnością był to cios dla Kloppa, który postrzegał pomocnika jako idealnego następcę Philippe Coutinho w roli klasycznej '10'.

Liverpool nie prowadził później żadnych dalszych rozmów z Lyonem, a prezes tego klubu, Jean-Michel Aulas, oczekuje, iż piłkarz nie zmieni latem pracodawcy.

- Sądzę, że Nabil będzie zawodnikiem OL w kolejnym sezonie. Mam relację niczym ojciec z synem, jeśli mowa o naszych piłkarzach. Umożliwiłem mu transfer do Liverpoolu, gdyż bardzo tego pragnął. Jest naszym kapitanem, a trener bardzo chce go zatrzymać.

James Pearce