Hendo o rywalizacji w drużynie

Jordan Henderson jest przekonany, że zawodnicy pozyskani przez Liverpool w trwającym okienku transferowym zwiększą rywalizację w drużynie, co według Anglika powinno przełożyć się na lepszą grę i sukcesy w nadchodzącym sezonie.

- Na każdej pozycji jest wielka rywalizacja. Wszędzie mamy po dwóch-trzech wartościowych piłkarzy, co musi robić wrażenie. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni - powiedział kapitan the Reds po wygranej z Torino 3:1.

- Wszyscy motywują się wzajemnie do cięższej pracy i nieustannego wysiłku. Każdy chce grać w wyjściowej jedenastce, ale nawet jeśli nie uda ci się wywalczyć miejsca w składzie, to cały czas musisz być gotowy. W każdym momencie możesz otrzymać szansę i ważne jest, aby ją wykorzystać.

- Niedawno wróciłem do Melwood i widzę, że chłopcy świetnie przepracowali okres przygotowawczy. Są podekscytowani rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Nie możemy się doczekać pierwszego spotkania. Posiadamy fantastyczną drużynę, mamy szanse na odniesienie wielu sukcesów, ale teraz trzeba to udowodnić na boisku.


Henderson rozpoczął przygotowania do nowego sezonu zaledwie dwa dni przed meczem z Torino, ale Jürgen Klopp postanowił dać mu możliwość występu w spotkaniu na Anfield. Menedżer Liverpoolu stwierdził niedawno, że 28-latek na treningach prezentuje się tak, jakby ćwiczył przez całe trzy tygodnie swojego urlopu.

Anglik zapytany, czy byłby w stanie zagrać już w najbliższym starciu ligowym z West Hamem, odpowiedział: - Tak, ale rozumiem, że niektórzy zawodnicy wrócili do treningów dużo wcześniej niż ja i rozegrali kilka towarzyskich spotkań. Dużo trenowałem, gdy miałem czas wolny po mundialu i czuję się dobrze, ale to menedżer podejmie ostateczną decyzję. Z pewnością najlepszą dla drużyny, dlatego zaakceptuje jego wybór.