Pellegrini zbuduje ofensywny zespół

Menedżer West Ham United, Manuel Pellegrini, wypowiedział się na temat meczu z Liverpoolem oraz wyraził chęci na zbudowanie w Londynie zespołu, który będzie grał ofensywny futbol.

Zapytany o to, czy w West Ham United przyjmie taka samą filozofię gry, co w Manchesterze City, Pellegrini odpowiedział twierdząco:

- Jestem szczęśliwy, ponieważ z powrotem jestem w najlepszej lidze świata. Zdobyłem wiele nowych doświadczeń w Chinach, ale jestem zadowolony z tego, że po dwóch latach mogę powrócić do Premier League i być w West Hamie.

- Otrzymałem wiele telefonów od właścicieli, gdy zakończyłem pracę w Manchesterze City i gdy byłem w Chinach, więc chcieli mnie tutaj od kilku lat. Odbyliśmy rozmowę z właścicielami i doszliśmy do porozumienia.

- Postaramy się grać ofensywny futbol i strzelać wiele bramek, ponieważ w trakcie trwania mojej kariery zawsze byłem menedżerem, który stara się atakować. Żeby atakować musisz skutecznie bronić, dlatego należy zbudować zbalansowaną drużynę.

- W zeszłym sezonie mieli jedną z najgorszych defensyw w lidze, dlatego w tym roku postaramy się to zrównoważyć, mając na uwadze, że zawsze chcemy strzelić bramkę więcej od przeciwnika.

Młoty rozpoczną sezon od starcia z Liverpoolem.

- Gra na wyjeździe z Liverpoolem to duże wyzwanie, ponieważ są silnym zespołem, który w zeszłym sezonie grał w finale Ligi Mistrzów i walczył o tytuł mistrzowski Premier League.

- Pojedziemy tam i postaramy się grać nasz futbol. Nie zmienimy naszego stylu gry w zależności od przeciwnika, dlatego mam nadzieję, że kibice zobaczą dobre spotkanie. Oczekuję zwycięstwa West Hamu w pierwszym meczu, a potem zobaczymy co się wydarzy.

- Trudno jest ukształtować zespół, gdy masz wiele nowych twarzy, ale ufamy, że idziemy w dobrym kierunku. Piłkarze są zadowoleni i będziemy koncentrowali się na każdym meczu.