Shaqiri z optymizmem o terminarzu

Xherdan Shaqiri jest przekonany, że Liverpool będzie w stanie podtrzymać serię zwycięstw na starcie sezonu 2018/2019. The Reds wrócą do gry w najbliższy weekend po przerwie na mecze reprezentacji narodowych.

Liverpool wygrał wszystkie cztery mecze przed przerwą na mecze reprezentacji, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera Premier League.

Wyjazd na sobotni mecz z Tottenhamem otwiera serię siedmiu spotkań Liverpoolu w ciągu 23 dni. Wśród meczów czekających The Reds w najbliższym okresie znalazły się spotkania Ligi Mistrzów - u siebie z Paris Saint-Germain oraz na wyjeździe z Napoli - a także mecz wyjazdowy z Chelsea Londyn oraz z Manchesterem City na Anfield.

Niemniej jednak Shaqiri rozkoszuje się perspektywą rozgrywania trudnych meczów. Szwajcar wierzy, że Liverpool ma wystarczająco dużo jakości, żeby sprostać czekającym wyzwaniom. W rozmowie ze stacją Sky Sports skrzydłowy The Reds mówił:

- Nie mogę się doczekać meczu z Tottenhamem, szczególnie teraz, gdy czeka nas w nadchodzących tygodniach tak wiele spotkań, do tego z tak wymagającymi rywalami. Postaramy się jednak dobrze zaprezentować i mam nadzieję, że uda nam się wygrać wiele z tych meczów.

- Trenujemy ciężko każdego dnia. Widać wyraźnie, że mamy dużo jakości w naszym zespole i każdego dnia dajemy z siebie wszystko na treningach. Rywalizacja jest dobra dla piłkarzy.