Virgil van Dijk zawodnikiem miesiąca

Holender zdobył pierwszą w tym sezonie nagrodę przyznawaną przez Standard Chartered. Virgil van Dijk znakomicie prezentował się w sierpniu co znalazło potwierdzenie również w liczbach.

Defensor Liverpoolu pomógł swojej drużynie zachować aż 3 czyste konta. Miało to miejsce w starciach z WHU, Crystal Palace i Brighton.

Tuż za Holendrem w wyścigu o nagrodę przyznawaną przez Standard Chartered znaleźli się kolejno Mohamed Salah i Sadio Mané.

Zawodnik z numerem 4 odebrał statuetkę w środę, a tuż po tym udzielił wywiadu dla oficjalnej strony klubu.

- Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. To był dla nas znakomity miesiąc. Jeszcze raz dziękuję.

- Po raz pierwszy otrzymałem tę nagrodę, więc tym bardziej jestem szczęśliwy. Niemniej jednak, w sierpniu każdy z naszych zawodników zasłużył na tę statuetkę. Wszyscy byli niesamowici, dawali z siebie sto procent. Znalazło to odzwierciedlenie w wynikach zespołu.

- Jesteśmy zadowoleni z naszych rezultatów. Musimy kontynuować dobrą passę.

- Cieszę się z każdej spędzonej tutaj chwili, co jest zasługą całego zespołu - każdy dołożył swoją cegiełkę. To nasz wspólny sukces, który wypracowaliśmy na treningach.

Liverpoolczycy, aby zdobyć w sierpniu komplet punktów musieli zademonstrować szeroki wachlarz swoich możliwości. The Reds do ,,stylowej" gry w ataku dołożyli solidną postawę w defensywie.

- Mieliśmy spotkania, w których musieliśmy wywalczyć korzystny wynik, a także pokazać naszą jakość - dodał Van Dijk.

- Dla przykładu bardzo trudne było wyjazdowe starcie z Crystal Palace, gdzie dużą rolę odegrali fani gospodarzy. To był ciężki sprawdzian, lecz podołaliśmy wyzwaniu z czego byliśmy bardzo szczęśliwi.

- To był dla nas bardzo dobry miesiąc. Jesteśmy zadowoleni z wielu rzeczy, lecz musimy także część poprawić. Zawsze fajnie jest mieć nad czym pracować.


256 wszystkich podań (najwięcej z Liverpoolu)


240 celnych podań (najwięcej z Liverpoolu)


93,8 % średniej celności podań


28 pojedynków (najwięcej z Liverpoolu)


60,7 % wygranych pojedynków (najwięcej z Liverpoolu)


22 pojedynków powietrznych (najwięcej z Liverpoolu)


54,5 % wygranych pojedynków powietrznych (najwięcej z Liverpoolu)


14 razy odzyskał piłkę


11 wybić


4 wślizgi


4 przechwyty


1 blok