Van Dijk: Rozmawiałem z Andym

Virgil van Dijk wyjawił, że w momencie kiedy dowiedział się, że Andy Robertson został mianowany kapitanem reprezentacji Szkocji, wykonał do niego połączenie wideo.

Lewy obrońca Liverpoolu został mianowany kapitanem zaraz przed starciami z reprezentacją Belgii i Albanii, a gdy tylko wiadomość o tym się rozeszła to został zasypany wiadomościami od kolegów z zespołu jak i od personelu Liverpoolu. Jedną z takich życzliwych osób był Holender, który jako kapitan Holandii doskonale rozumie jaki honor, ale także i ciężar spoczywa od teraz na barkach Robertsona.

- Myślę, że to jeden z największych zaszczytów w twojej karierze, zostanie kapitanem reprezentacji to coś wyjątkowego. Kiedy się o tym dowiedziałem to byłem bardzo szczęśliwy i rozmawiałem z Andym przez kamerkę, pogratulowałem mu! To coś niesamowitego nie tylko dla niego samego, ale także dla jego rodziny, jego ciężka praca została nagrodzona.

Powołania dostali także Joe Gomez i Trent Alexander-Arnold, co także świadczy o doskonałej formie w jakiej się znajdują, brali udział w starciach z Hiszpanią oraz Szwajcarią.

- Cieszę się, że selekcjonerzy widzą ich ciężką pracę, wykonują kawał dobrej roboty, to wspaniałe uczucie także dla Liverpoolu. Do wybrania najlepszego piłkarza Liverpoolu w tym miesiącu moglibyśmy wybrać każdego z nas, wszyscy pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Teraz wracam do Liverpoolu, chwila odpoczynku i w sobotę zmierzymy się z Tottenhamem.