Liverpool zatrudni trenera bramkarzy

Liverpool planuje w najbliższym czasie zatrudnić nowego trenera bramkarzy, który kiedyś pracował w Manchesterze United. Jack Robinson pracuj obecnie w angielskiej federacji, gdzie jest odpowiedzialny za młodych golkiperów w przedziale wiekowym U-15 - U-17.

Jack był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Anglii do lat 17, która w zeszłym roku zdobyła tytuł mistrza świata. Teraz ma dołączyć do Liverpoolu, gdzie będzie pomagał Johnowi Achterbergowi.

Robinson przez 7 lat był związany z Manchesterem United, gdzie pracował razem z Ericem Steele'm i Fransem Hoekem, trenując m.in Davida de Geę i Edwina van der Saara.

Achterberg ma otrzymać znaczące wsparcie w osobie Robinsona. Obecnie szkoleniowiec bramkarzy Liverpoolu pracuje z 4-5 golkiperami w bazie treningowej i niejednokrotnie brakuje mu po prostu czasu, by w pełni poświęcić się wybranemu zawodnikowi.

Achterberg będzie mógł skoncentrować się teraz bardziej na pracy z Alissonem Beckerem i Simonem Mignoletem. Ponadto wciąż będzie zajmował miejsce na ławce rezerwowych w trakcie meczów the Reds.

Według Liverpoolu, przybycie Robinsona pomoże w dalszym rozwoju Kamilowi Grabarze i Caoimhinowi Kelleherowi. Drugi z młodych bramkarzy nabawił się ostatnio kontuzji łydki na treningu po starciu z Divockiem Origim.

Robinson będzie kolejnym wzmocnieniem sztabu szkoleniowego Jürgena Kloppa w bieżącym sezonie. Pracę na Anfield znalazł wcześniej Thomas-Gronnemark, który pracuje z piłkarzami nad technikami i metodą wznawiania gry z autów.

Lewy obrońca Liverpoolu - Andrew Robertson uważa, że poprawił już ten element piłkarskiego rzemiosła, dzięki współpracy z Gronnemarkiem.

Paul Joyce