Klopp o sytuacji Fabinho

Jürgen Klopp podczas dzisiejszej konferencji prasowej został zapytany o obecną sytuację Fabinho. Ściągnięty latem z Monaco Brazylijczyk wciąż czeka na swój debiut w barwach Liverpoolu. Zdaniem bossa, Fabinho sprawi, że the Reds będą jeszcze silniejsi, ale jak dodaje, niekiedy czas jest najlepszym rozwiązaniem na wszystko.

- Nie lubię porównywać piłkarzy, ale prawdę powiedziawszy sytuacja jest dość podobna do tej, jaką mieliśmy w klubie z Robbo, czy Oxem.

- Z Fabinho nie mamy absolutnie żadnego problemu. Z jednej strony nie podoba mi się ta sytuacja. Nie lubię mówić do zawodnika, który jest pełen energii i pragnie być na boisku 'słuchaj, dziś nie zagrasz'. To nie jest miłe dla żadnego zawodnika.

- Mamy w składzie zawodników, którzy trenują ze sobą od dłuższego czasu. Fabinho przyszedł z innej ligi, gdzie w Monaco występował w zupełnie innym systemie gry. Wszystko wymaga czasu.

- Plan wobec niego się nie zmienił i uważam, że dzięki niemu, będziemy jeszcze mocniejsi. Właśnie nad tym pracujemy. Różne sytuacje wymagają czasu, niekiedy mniej, innym razem więcej.

- Z mojego punktu widzenia wszystko jest okey. Wiem, że być może kilka osób nie spodziewało się takiego obrotu sprawy. Przykro mi, nie mogę tego zmienić - podsumował.