Klopp: Dejan jest pewny siebie

Według Jürgena Kloppa wzrost pewności siebie Dejana Lovrena była powodem, dla którego ustabilizował swoją wysoką formę w ostatnim czasie, związane to było z występami w finale Ligi Mistrzów i w finale Mistrzostw Świata rozgrywanych w Rosji.

Liverpool zmierzy się w sobotę z Tottenhamem na stadionie Wembley, gdzie w poprzednim sezonie the Reds ulegli Kogutom 4:1. W tym spotkaniu po 31 minutach Dejan Lovren został ściągnięty z boiska, zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Chorwat ze względu swoich problemów zdrowotnych nie będzie mógł wziąć udziału w tym starciu.

- Wiem na co go stać, nigdy w niego nie wątpiłem, to co ludzie mówili o nim w przeszłości było spowodowane jego brakiem pewności siebie, zawsze grał na najwyższym poziomie, a gdy ją stracił to przydarzały mu się błędy. W zeszłym sezonie spotkanie ze Spurs było dla nas bardzo ważne, nie pokazał się w tym meczu z najlepszej strony, ale prawda była taka, że mogłem prócz niego zdjąć jeszcze pięciu czy sześciu zawodników i to właśnie mu powiedziałem. Nie spodobało mu się to, ale nasze relacje się umocniły.

- Gdybym oceniał zawodników po 20 minutach to straciłbym zainteresowanie jakimkolwiek piłkarzem. Każdy z nas w życiu ma swoje gorsze chwile i to nie w tym leży problem. Doskonale wie, że nadal ma moje pełne wsparcie, nie ma sensu mówić o tych dwóch sytuacjach, w których straciliśmy bramki bo sprawa była oczywista, chodzi o to, aby wiedział, że ma moje całkowite wsparcie, zrobimy wszystko aby mu pomóc. Moja opinia o nim była zawsze wysoka, on o sobie myślał w kategorii przeciętności.

- Dziś ma już tą pewność siebie, niestety ma teraz problemy zdrowotne i nie jest do naszej dyspozycji. Wszystko idzie w dobrym kierunku, jestem pewny, że wróci do nas już niedługo i pomoże nam w gorącym dla nas okresie, mamy do rozegrania wiele spotkań w ciągu trzech tygodni, więc z pewnością da nam dodatkową siłę.