Fabinho: Uczę się gry Kloppa

Fabinho uważa, że jego adaptacja do stylu gry i metod treningowych Jürgena Kloppa przebiega dobrze. Równocześnie zdaje sobie sprawę, że jest jeszcze wiele elementów do poprawy.

Kupiony latem z AS Monaco zawodnik jak dotychczas rozegrał 3 mecze, m.in. wchodząc z ławki podczas spotkania z Napoli w zeszłym tygodniu.

Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii wraz z kolegami z Liverpoolu Alissonem Beckerem i Roberto Firmino. Canarinhos rozegrają mecze towarzyskie w Arabią Saudyjską i Argentyną.

Właśnie tam grający z numerem 3 zawodnik opowiedział o swoim rozwoju na Anfield oraz wyjaśnił jak poprzednie mecze mu w tym pomogły.

- Mój proces przystosowania się do angielskiego futbolu przebiega bardzo dobrze. Wydaje mi się, że od sezonu przygotowawczego zrozumiałem jak gra Jürgen Kloppa i jak gra zespół – powiedział Fabinho.

- Moje relacje z kolegami z drużyny są bardzo dobre. Między innymi z Roberto Firmino, który mi pomaga, jak i z Alissonem.

- Gram coraz więcej i jest to dla mnie istotne, ponieważ moja adaptacja do zespołu dzięki grze w meczach jest bardzo ważna.

- To nowe doświadczenie dla mnie, ponieważ Klopp ma inny styl pracy niż mój dotychczasowy, ale to jest coś czego się nauczę.

- Przyswoiłem kilka rzeczy od niego, ale to dopiero początek. To trener, który wymaga wiele od swoich graczy, nie tylko w meczach, ale też w treningach.