Eriksson o walce o tytuł Liverpoolu

Były menedżer Manchesteru City – Sven-Göran Eriksson wspiera swój ulubiony klub z dzieciństwa Liverpool w walce o tytuł Premier League w obecnej kampanii. The Reds zanotowali obecnie najlepszy start sezonu w ciągu ostatnich 28 lat, gromadząc na swoim koncie 20 punktów w pierwszych ośmiu spotkaniach.

Różnica bramek powoduje, że Liverpool znajduje się za liderującym Manchesterem City, z którym the Reds w minioną niedzielę zremisowali 0:0. Przed podopiecznymi Kloppa jest również Chelsea, a dwa punkty mniej mają Arsenal i Tottenham.

Były selekcjoner reprezentacji Anglii, który prowadził Manchester City w sezonie 2007-2008 uważa, że imponujący początek Liverpoolu może zostać zwieńczony tytułem mistrzowskim.

- Sezon będzie imponujący jak zwykle. Wiele osób wskazuje na Liverpool, że to jest właśnie ich czas – powiedział dla Sky Sports.

- W moim sercu jest Liverpool, jestem ich fanem, ale uważam, że Manchester City wciąż jest bardzo silnym rywalem do walki o tytuł.

- W zeszłym sezonie imponował mi Liverpool. Grali bardzo dobry futbol, pracowali bardzo ciężko, ich gra była miła dla oka.

- Poprzez kupno nowych zawodników wzmocnili swój skład. Wcześniej czy później w końcu zdobędą tytuł, prawda? Mam nadzieję, że nastąpi to jak najwcześniej.