Henderson o absencji Oksa

Kapitan Liverpoolu złożył wyrazy uznania dla kolegi z zespołu Aleksa Oxlade’a-Chamberlaina. Sprowadzony z Arsenalu pomocnik opuści znaczną część sezonu wskutek kontuzji, ale nie poddaje się i walczy o powrót do gry.

– To bardzo trudne dla Oksa – powiedział Jordan Henderson. Okres przed odniesieniem kontuzji był jednym z najlepszych w jego karierze, dlatego wyłączenie z gry na tak długi czas musi być niebywale trudne do zniesienia.

– Jest pozytywną osobą, ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie i on wciąż taki pozostaje. Jestem pewien, że ma chwile słabości w domu i w Melwood, gdy nie ma reszty chłopaków, ale gdy ja z nim rozmawiam zawsze pozostaje pozytywnie nastawiony i dobrze wygląda.

– To świetny gość i mam nadzieję, że będzie stawał się coraz silniejszy i powróci do nas tak prędko jak będzie mógł, ponieważ jest ważnym elementem zespołu. Grałem z nim od zespołu Anglii U-21 wzwyż i już wtedy widziałem, na co go stać. Sprowadzenie go tutaj było świetnym posunięciem i wiem, że powróci silniejszy niż przedtem. Gdy tylko wróci do zdrowia i do rytmu meczowego, będzie ważnym ogniwem zespołu.

– Trzymam kciuki za to, żeby kontynuował pracę, ponieważ wydaje mi się, że jego rehabilitacja przebiega pomyślnie. Miejmy nadzieję, że to się utrzyma, ponieważ Ox ma ważną rolę do odegrania w zespole.