Koeman: Virgil musi być skupiony

Ronald Koeman podczas konferencji prasowej reprezentacji Holandii wypowiedział się m.in na temat Virgila van Dijka. Zdaniem selekcjonera Oranje, obrońca Liverpoolu musi unikać drobnych błędów, które mogą być kosztowne dla jego zespołu.

Koeman wciąż wspomina błąd van Dijka, który nie pokrył dobrze Oliviera Giroud w meczu Ligi Narodów w Paryżu, który Francuzi ostatecznie wygrali 2:1.

Szkoleniowiec Holendrów nie był zbyt szczęśliwy, widząc van Dijka faulującego w polu karnym Leroya Sané, podczas hitu Premier League na Anfield w minioną niedzielę.

Oranje w Lidze Narodów zagrają teraz z Niemcami i Belgią.

– Powiedziałem Virgilowi 30 sekund po końcowym gwizdku arbitra meczu z Francją, co myślę o tym zagraniu.

– Znam go bardzo dobrze, co oznacza również, że wiem, gdzie ma pewne niedociągnięcia. Musi poprawić pewne aspekty swojej gry. Czasem jest odrobinę zbyt wyluzowany i to musi się zmienić.

– Niekiedy musi znajdować się bliżej napastnika, za którego jest odpowiedzialny. Jest potężnym stoperem, niezwykle silnym, ale czasem brakuje mu nieco skupienia.

– W poniedziałek, gdy przybył na zgrupowanie reprezentacji do Zeist, z wyrazu mojej twarzy mógł jasno wyczytać co myślę o faulu w meczu z City. To przewinienie mogło srogo kosztować Liverpool i Virgil zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd.

– Nie wpłynie to w żaden sposób na moją wiarę w zawodnika. Wciąż jest moim czołowym piłkarzem. Chcę po prostu, by wyeliminował błędy w swojej grze – podsumował Koeman.