Ederson: Alisson ma lekką przewagę

Bramkarz Manchesteru City przyznał w ostatnim wywiadzie, że Alisson Becker ma niewielką przewagę w kontekście walki o miejsce pomiędzy słupkami reprezentacji narodowej.

Były zawodnik AS Romy od samego początku sezonu mianowany był na podstawowego bramkarza The Reds. Alisson pomógł swojemu zespołowi wywalczyć 20 punktów. Golkiper Liverpoolu w trakcie pierwszym 8 kolejek ligowych został pokonany zaledwie 3 razy.

- Uważam, że mamy ze sobą wiele wspólnego - powiedział Ederson dla Globo Esporte.

- Alisson cieszy się znakomitym początkiem sezonu w Liverpoolu.

- Jest o krok przede mną, ponieważ był pierwszym wyborem podczas Mistrzostw Świata. Brazylia ma obecnie wielu świetnych golkiperów. Każdy z nich jest w stanie zapewnić reprezentacji pewność w bramce.

- Znalezienie się w kadrze narodowej jest czymś znakomitym, a możliwość gry - jeszcze bardziej.

- Poszedłem na obiad z Alissonem jak tylko przybył do Liverpoolu. Utrzymujemy ze sobą bliskie relacje. Jest moim przyjacielem.

Brazylia zmierzy się w najbliższy piątek z Arabią Saudyjską, a następnie we wtorek z Argentyną. Oczekuje się, że Alisson zagra w tym drugim spotkaniu.

- Tite poprosił mnie, abym porozmawiał z Alissonem i Taffarelem (trener bramkarzy). Powiedział, że ja zagram w pierwszym spotkaniu, a Becker w drugim - dodał Ederson.

- Cieszę się, że dostanę swoją szansę i będę mógł reprezentować Brazylię.

- Selekcjoner zdradził mi, że przed Copa America będzie chciał przetestować tak wielu zawodników jak to tylko będzie możliwe.