Sytuacja kadrowa Liverpoolu

Jürgen Klopp podczas dzisiejszego starcia z Crveną Zvezdą w Champions League będzie mógł skorzystać z usług powracających do optymalnej formy Dejana Lovrena i Naby'ego Keïty.

Menedżer The Reds zapytany Keïtę, powiedział: - Początek miał bardzo dobry. Solidnie trenował i prezentował się od pierwszego dnia przedsezonowych przygotowań, grał fantastycznie i pokazał się z dobrej strony w lidze.

- Odniósł później 2 urazy - pierwszy w meczu z Napoli, drugi w przerwie reprezentacyjnej. Nie były to jednak ciężkie kontuzje. pauzował przez 4 spotkania.

- W niedzielę odbył swój pierwszy trening z pełnym obciążeniem, więc powinien być dostępny na wtorek. Obecny sezon mógłby być dla niego lepszy, gdyby nie te kontuzje. Niemniej jednak, jestem z niego zadowolony.

Klopp został również zapytany o ewentualne roszady w defensywie, a w szczególności o Lovrena i Matipa: - Dejan otrzymywał swoje szanse i będzie je otrzymywał. Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja Joëla, który również miał problem z urazem. Niemniej jednak, przepracował większość przedsezonu i jest teraz w dobrej dyspozycji.

- Tak wygląda sytuacja na ten moment. Nie będzie tak przez cały czas, więc musimy reagować na to co dzieje się w danej chwili. Chłopaki jak dotąd dobrze się prezentowali i właśnie tego i tylko tego od nich oczekiwałem.

Nathaniel Clyne jest niedostępny z powodu choroby, Henderson został w Melwood, a Xherdan Shaqiri został pominięty.