Boss na temat Fabinho

Jürgen Klopp opowiedział o bardzo dobrym występie Fabinho w derbach Merseyside i możliwościach ustawienia Brazylijczyka w innych formacjach, jeśli zajdzie ku temu potrzeba.

Letni nabytek był pewnym punktem środka pola w wygranym przez Liverpool 1:0 niedzielnym meczu z Evertonem na Anfield.

W swoim 10 meczu dla The Reds Fabinho został ustawiony wraz z Georginio Wijnaldumem w pomocy, gdzie skutecznie przerywał ataki gości.

- Nie określę tego, jako duży czy mały krok naprzód. To był po prostu jego dobry występ. To było dokładnie to, czego oczekiwałem – powiedział Klopp.

- Jak dotąd Gini i Fabinho współpracują ze sobą bardzo dobrze w obronie.

- Najważniejszym w tym meczu było to jak się bronimy z przodu. To była największa różnica w porównaniu z innymi meczami. Wysoki pressing był doskonały.

- Musisz być w odpowiednich miejscach i to wyglądało bardzo dobrze. Z drugiej strony gra w piłkę była dobra. Może być lepsza, jak zawsze, ale byliśmy spokojni będąc przy piłce i to był dobry występ.

Dotychczas Fabinho grał przy taktyce 4-2-3-1, ale Klopp nie ma wątpliwości, że może się dostosować do innych formacji, takich jak klasyczne 4-3-3 używane w poprzednich latach.

- Różnica nie jest duża. Dostosowujemy się do naszych defensywnych graczy jako zespół i do naszych ofensywnych graczy jako zespół, tylko lekko to modyfikując w zależności od ich umiejętności – dodał Boss.

- Tak to już jest. Jeśli masz szybkich graczy w środku pola, możesz się bronić wyżej. Wtedy piłka z tyłu nie jest problemem. To właśnie musimy robić w takich sytuacjach.

- Jak dotąd, dla Fabinho, gra dwoma zawodnikami w środku pola to coś normalnego. Ale oczywiście musi on grać w innych formacjach i będzie tak grał.