Silva o karze dla Kloppa

Marco Silva na konferencji prasowej przed meczem Evertonu z Newcastle United wrócił do niedzielnych derbów Merseyside. Portugalczyk uważa, że Jürgen Klopp nie powinien zostać ukarany za to, w jaki sposób świętował bramkę Divocka Origiego z 96. minuty.

- Na pewno tego nie planował. Sam nie wiem jakbym zareagował, gdyby moja drużyna strzelił bramkę w tym momencie. Nie wiem, czy pobiegłbym do Jordana Pickforda, czy do sektora z naszymi fanami. Pewnych sytuacji nie da się przewidzieć.

- Jeśli chodzi o moją opinię, to nie powinien zostać ukarany, ale zdanie Angielskiego Związku Piłki Nożnej jest najważniejsze. Każdy reaguje na pewne wydarzenia na swój sposób, to jest część piłki nożnej. Czasami emocje są tak wielkie, że nie jesteś w stanie się powstrzymać przed okazaniem swojej radości. Ja to rozumiem.


- Jeśli chodzi o Jordana to jest bardzo dobrym bramkarzem. Wiele razy ratował na punkty w przeszłości i nikt nie ma zamiaru wypominać mu sytuacji ze spotkania na Anfield. Mówimy o prawdziwym profesjonaliście, z pewnością sobie z tym poradzi.

- Sporo rozmawialiśmy o meczu, przeanalizowaliśmy go dokładnie, ale teraz skupiamy się na następnym starciu. Niedzielne derby są już za nami, w futbolu nie ma czasu na rozpamiętywanie porażek.