Burnley - Liverpool: Statystyki

Zawodnicy the Reds już dzisiaj zmierzą się z Burnley na Turf Moor w ramach 15. kolejki Premier League. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi informacjami dotyczącymi tego starcia. Za przygotowany materiał tradycyjnie odpowiada klubowy statystyk - Ged Rea.

Jeśli Liverpool wygra dzisiaj z Burnley, to będzie miał na swoim koncie 39 punktów. The Reds nigdy wcześniej nie mogli pochwalić się takim dorobkiem po rozegraniu 15 kolejek ligowych.

W ośmiu meczach Premier League pomiędzy tymi drużynami, Liverpool zanotował 6 zwycięstw oraz po jednym remisie i porażce, strzelając w tym czasie 16 bramek i tracąc ich zaledwie 5.


The Reds przegrali tylko 2 z ostatnich 11 spotkań na Turf Moor. Ostatnia porażka Liverpoolu na domowym obiekcie Burnley przypada na 2016 rok, gdy podopieczni Jürgena Kloppa ulegli 0:2.

Ogólnie rzecz biorąc, Liverpool przegrał 3 z ostatnich 22 spotkań przeciwko the Clarets.

The Reds w ostatnich 17 starciach Premier League zachowali aż 11 czystych kont i stracili po jednej bramce w pozostałych sześciu.

Jordan Henderson może rozegrać dzisiaj swoje 300. spotkanie ligowe w karierze.


Piłkarze Burnley pierwszy mecz w bieżącym sezonie rozegrali już 26 lipca, czyli zaledwie 11 dni po zakończeniu Mistrzostw Świata. Dzisiaj odbędzie się 22. mecz z udziałem zawodników Seana Dyche'a w kampanii 2018/19.

The Clarets w tym sezonie ligowym wywalczyli na własnym stadionie zaledwie 4 punkty z 18 możliwych do zdobycia.

Burnley w ostatnich sześciu meczach Premier League straciło 17 goli.

W ostatnich 34 spotkaniach ligowych piłkarze z Turf Moor zachowali zaledwie sześć czystych kont.