Shaqiri: Mamy silny zespół

The Reds pożegnali się wczoraj z Pucharem Anglii po przegranej na Molineux Stadium w Wolverhampton. Xherdan Shaqiri jest jednak pewny, że Liverpool posiada odpowiednio silną drużynę, aby szybko zareagować na to niepowodzenie i zgarnąć trzy punkty w najbliższym meczu ligowym.

- Oczywiście, jesteśmy rozczarowani po spotkaniu z Wolves, ponieważ przegraliśmy. Mimo wszystko myślę, że nie zasłużyliśmy na taki wynik, daliśmy z siebie wszystko. Próbowaliśmy odrobić straty i nawet przez chwilę nie zwątpiliśmy w uzyskanie korzystnego rezultatu - powiedział Szwajcar w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

- W niektórych sytuacjach brakowało nam szczęścia. Np. przy moim rzucie wolnym. Szczerze mówiąc, wdziałem już piłkę w siatce, ale niestety odbiła się ona tylko od słupka.

- W składzie mieliśmy kilku młodych zawodników i piłkarzy, którzy nie grają zbyt często w ostatnim czasie, ale każdy dał z siebie wszystko. Chcieliśmy wywalczyć zwycięstwo, ale niestety musimy pogodzić się z porażką i odpadnięciem z Pucharu Anglii.


- Teraz skupiamy się już tylko na tym, co przed nami. Nie możemy doczekać się weekendu i meczu Premier League z Brighton - kontynuował 27-latek.

- Mamy silny i szeroki skład w bieżącym sezonie, menedżer na pewno dokona kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Każdy piłkarz, który nie zmaga się obecnie z żadnym urazem, jest gotowy do działania i jestem przekonany, że uda nam się zgarnąć trzy punkty.

Wczoraj na murawie stadionu Wilków już w 6. minucie pojawił Ki-Jana Hoever. Trzeci najmłodszy zawodnik w historii, któremu udało się zagrać dla Liverpoolu zastąpił kontuzjowanego Dejana Lovrena. Co na jego temat do powiedzenia miał Shaqiri?

- To naprawdę miły i utalentowany chłopak. Jest bardzo młody, było to widać na boisku, ale dobrze się spisał. W przyszłości może stać się klasowym obrońcą.