Możliwe wypożyczenie Woodburna

Liverpool rozważa styczniowe wypożyczenie Bena Woodburna, wobec kilku ofert klubów z the Championship. 19-latek powrócił szybciej do Melwood, po tym jak jego czasowy transfer do Sheffield United został skrócony przez the Reds.

Woodburn przeżył rozczarowujący okres w zespole the Blades, nie mogąc sobie wywalczyć miejsca w drużynie prowadzonej przez Chrisa Wildera. Ostatni mecz w barwach Sheffield zaliczył 3 listopada. Później nastolatek nabawił się kontuzji kostki, co poskutkowało skróceniem wypożyczenia przez Liverpool.

Rehabilitacja Walijczyka przebiega pomyślnie i oczekuje się, że w przyszłym tygodniu powróci do zajęć w Melwood z pełnym obciążeniem.

Blackburn Rovers, Brentford i Hull City wyrażają największe zainteresowanie wypożyczeniem 19-latka. Jürgen Klopp jest otwarty na takie rozwiązanie, lecz Liverpool nie podejmie żadnej decyzji, dopóki zawodnik nie powróci do zdrowia.

Ponadto the Reds ciągle rozważają ofertę Sportingu Lizbona, który chce wypożyczyć do końca sezonu Rafaela Camacho. 18-letni Portugalczyk zadebiutował w meczu o stawkę w poniedziałkowej potyczce z Wolverhampton w III rundzie FA Cup.

James Pearce