Critchley o kontuzji Philipsa

Neil Critchley potwierdził, że obrońca Liverpoolu U-23 Nat Phillips przechodzi rehabilitację po ostatniej operacji spowodowanej kontuzją kostki. Środkowy obrońca występował w pierwszej drużynie podczas przedsezonowych przygotowań, a w drużynie rezerw nie wystąpił od momentu mini-derbów z Evertonem, które miały miejsce pod koniec listopada.

Według Critchleya powrót Phillipsa przewidziany jest na marzec lub kwiecień.

- Nat przechodzi rehabilitację po operacji. Ciężko pracuje i mamy nadzieję, że powróci pod koniec sezonu, co będzie naprawdę świetną wiadomością.

- Nata nękają kontuzję, miał dwa frustrujące urazy w przeciągu dwóch ostatnich sezonów. W zeszłej kampanii zmagał się z problemem kręgosłupa, który przeszkadzał mu przez większość rozgrywek.

- Wrócił na ławkę w marcu na spotkanie z Manchester United na Anfield i wszystko zaczęło się toczyć tak dobrze, że dostał właśnie powołanie do kadry pierwszego zespołu.

- Kontuzje to nieodłączny element piłki nożnej, ale jeśli ma się wokół siebie wsparcie rodziny oraz innych to wszystko będzie dobrze.

- Nat to pokorny i bardzo przyziemny zawodnik. Przejawia odpowiednią postawę i jest silną osobą, aby dać radę przezwyciężyć każde niepowodzenie.