Guardiola: Liverpool jest lepszy

Pep Guardiola powiedział, że Liverpool jest lepszą drużyną od Manchesteru City w obecnym sezonie, lecz nie rezygnuje z pościgu za the Reds w drodze po mistrzowski tytuł.

Podopieczni Kloppa mają obecnie 4 punkty przewagi nad Obywatelami i będą mogli przynajmniej na kilkanaście godzin zwiększyć dystans punktowy, jeżeli pokonają w sobotnie popołudnie na Anfield Crystal Palace.

The Reds na początku stycznia przegrali na Etihad Stadium 1:2. Był to pierwszy mecz w sezonie, w którym Liverpool musiał uznać wyższość przeciwnika.

- Przed nami wciąż mnóstwo meczów do rozegrania. Liverpool jest lepszym zespołem, w końcu jest liderem Premier League.

- Jeśli zespół wygrywa tak dużą ilość spotkań i robi to w taki sposób, nie jest to oznaką szczęścia. Stanowi to dla nas duże wyzwanie.

- Musimy być konsekwentni w swoich działaniach. Nie mamy miejsca na błędy. To wszystko co możesz robić, gdy gonisz rywala.

- Ten sezon różni się od poprzedniego. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie trudniej. Mieliśmy świadomość, że nie ma szans, byśmy mieli w lutym 8-10 punktów przewagi nad rywalami.

- Nie możemy zaprzeczyć faktom, a są one takie, że w chwili obecnej jest w Premier League zespół lepszy od nas. Musimy to zaakceptować i rzucić rękawice Liverpoolowi - podsumował Katalończyk.