31.03.2024
15:00

Osób online 874

Podsumowanie meczu

Podczas 23. kolejki Premier League Liverpool pokonał Crystal Palace na Anfield 4:3 i tym samym umocnił się na szczycie tabeli. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mo Salah, a po 1 trafieniu dołożyli Firmino i Mané.

Składy obu ekip...

Liverpool: Alisson, Milner, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Keita, Mane, Salah, Firmino.

Rezerwowi: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Camacho.

Crystal Palace: Speroni, Wan-Bissaka, Tomkins, Sakho, Van Aanholt, Townsend, McArthur, Milivojevic, Kouyaté, Zaha, Ayew.

Rezerwowi: Dann, Meyer, Schlupp, Benteke, Wickham, Kelly, Tupper.

Pierwsza połowa...

Po dość chaotycznym początku bardzo szybko odpowiedni rytm odzyskali The Reds, którzy narzucili rywalowi swoje warunki.

Jako pierwszy przed szansą stanął Matip, lecz powstrzymał go wychodzący z bramki Speroni.

Następnie swoich sił z dystansu próbował Firmino. Strzał Brazylijczyka okazał się jednak niecelny.

Liverpool utrzymywał się przy piłce i dominował. Cofnięte do defensywy Palace w ustawieniu 4-5-1 odpierało kolejne ataki.

Chwilę później po wrzutce z rzutu rożnego Milnera głową uderzał na bramkę Mané, lecz futbolówka wylądowała bezpiecznie w rękawicach golkipera Orłów.

Po jednym z nielicznych ataków Palace z kontratakiem ruszyli The Reds. Pędzącego Keitę powstrzymał jednak czystym wślizgiem jeden z defensorów rywala.

W 30. minucie spotkania bardzo bliski zdobycia bramki był Matip. Piłka po strzale głową Kameruńczyka minęła jednak dalszy słupek.

Chwilę później na prowadzenie wyszli goście.

Lewą stroną szarpnął Zaha, który zgubił obronę Liverpoolu, a następnie wyłożył piłkę Townsendowi. Zawodnikowi Palace nie pozostało już nic innego jak pewnym strzałem umieścić futbolówkę w sieci.

Szybko odpowiedzieć mogli gospodarze, lecz nieczysto uderzał głową Van Dijk.

Druga połowa...

The Reds tuż po przerwie doprowadzili do wyrównania.

Najpierw z dystansu uderzał Van Dijk, a do odbitej przez jednego z zawodników CP piłki dobiegł jako pierwszy Salah, który precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Chwilę później swoich sił próbował Robertson. Strzał defensora The Reds okazał się jednak niecelny.

W 53. minucie liverpoolczyków na prowadzenie wyprowadził Firmino.

Brazylijczyk wykorzystał nieco wolnej przestrzeni w polu karnym Orłów i strzałem przy dłuższym słupku pokonał Speroniego.

Po godzinie gry do głosu doszli goście. Ich ataki skutecznie odparli Czerwoni aż do 65. minuty.

Bramkę wyrównującą stan rywalizacji strzelił wówczas Tomkins, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Milivojevicia.

Chwilę później dobrą sytuację mieli The Reds, lecz powstrzymał ich Speroni.

W 71. minucie za nie najlepiej grającego w tym spotkaniu Keitę na murawie zameldował się Shaqiri.

Na kwadrans przed końcem spotkania po raz kolejny na prowadzenie wyszli podopieczni Kloppa.

Próbę dośrodkowania Milnera próbował wybijać Speroni. Golkiper Orłów popełnij jednak fatalny błąd i skierował piłkę do własnej siatki. Formalności dopełnił jeszcze Salah, który wbił piłkę już z samej linii bramkowej.

Pod koniec spotkania przypieczętować zwycięstwo kolejną bramką mogli Czerwoni, którzy ruszyli z kontrą 5 na 3. Odpowiedzialność na swoje barki wziął Mané, lecz nie zdołał pokonać Speroniego.

W trakcie niezwykle emocjonującej końcówki swoje szanse stwarzali sobie zawodnicy obu ekip.

W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał James Milner. Anglik faulował Zahę.

Chwilę później z kontrą ruszyli The Reds, lecz niecelnym strzałem zakończył akcję Mané.

Senegalczyk zrehabilitował się w doliczonym czasie gry. Po ofiarnym zagraniu Robertsona za linią obrony z futbolówką znalazł się Mané, który pewnym strzałem pokonał golkipera Orłów.

W 94. minucie dla Crystal Palace strzelił jeszcze Meyer.

Czerwoni wywalczyli na Anfield upragniony komplet punktów.