Berbatov: Liverpool wciąż się liczy

Dimitar Berbatov uważa, że Liverpool zasługuje na większy szacunek w kontekście wyścigu o tytuł mistrza Anglii. Bułgar dodał, iż walka City z the Reds o pierwsze miejsce w lidze jest 'koszmarnym scenariuszem' dla kibiców United.

Drużyna Jürgena Kloppa wróciła w sobotę chwilowo na fotel lidera po zwycięstwie z Bournemouth, jednak odpowiedź City w niedziele była miażdżąca, bowiem Obywatele zmietli z boiska Chelsea, triumfując 6:0.

Berbatov, który z Czerwonymi Diabłami sięgał po mistrzostwo Anglii w 2009 i 2011 roku powiedział: - Ludzie muszą okazać Liverpoolowi więcej szacunku. Grają świetną piłkę, posiadają wybitnego menadżera i wspaniałych piłkarzy.

- Cały czas są w wyścigu o tytuł. To dla nich niełatwy okres. Sezon jest trudny, w dodatku margines błędu jest naprawdę niewielki.

- Teraz oglądam to jedynie z perspektywy widza, ale gdy byłem pośrodku tego wszystkiego, doskonale pamiętam te emocje, stres i nerwy wśród kibiców, sztabu trenerskiego i wszystkich zawodników.

- Zarówno City, jak i Liverpool mocno zależy na tytule i chcieliby zapewnić sobie to zwycięstwo przed ostatnią kolejką. Uważam, że walka będzie trwała do samego końca. Spurs także nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

- Walka o mistrzostwo City z Liverpoolem to koszmarna wizja dla kibiców United. Ciężko powiedzieć, który z tych zespołów woleliby na tronie!

- Rzeczywistość jest taka, że każdy z tych 2 zespołów gra świetny futbol i należy to docenić. Te drużyny jak najbardziej zasługują na mistrzostwo kraju - podsumował.