Wijnaldum o walce o tytuł

Georginio Wijnaldum powiedział, że on i cały zespół doskonale zdaje sobie sprawę, że wyścig o mistrzostwo Anglii w tym sezonie będzie niezwykle trudny i wymagający. Holender był jednym z głównych bohaterów sobotniego starcia na Anfield, w którym gospodarze pokonali 3:0 Bournemouth.

Niedzielna wygrana City z Chelsea sprawiła, że podopieczni Guardioli są znów na szczycie tabeli, chociaż mają jeden mecz rozegrany więcej od the Reds.

Liverpool ma przed sobą jeszcze 12 ligowych meczów w tym sezonie i według Holendra, Czerwoni muszą prezentować absolutnie najwyższy poziom, chcąc myśleć o tytule.

- Zespół zawsze pokazuje dobrą reakcję, gdy wygrywa. Strzeliliśmy 3 gole, zachowaliśmy czyste konto, co dało nam powody do optymizmu - powiedział Gini.

- Musimy zrobić wszystko, by w najbliższej przyszłości zwycięstwa regularnie padały naszym łupem. Wiemy, jak ciężkim rywalem jest Manchester City, lecz zdawaliśmy sobie z tego sprawę już na początku sezonu.

- Potrzebujemy dobrej gry i rezultatów. Musimy dać z siebie wszystko w każdym pojedynczym meczu i ostatecznie zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi w maju. W tym sezonie zaliczyliśmy progres, jako cały zespół. Trzeba dalej iść do przodu - podsumował reprezentant Oranje.