Gini: Czyste konto najważniejsze

Georginio Wijnaldum uważa, że zachowanie czystego konta we wczorajszym spotkaniu może okazać się kluczowe podczas rewanżu, który odbędzie się w marcu na stadionie Bayernu Monachium. Holender pochwalił również postawę Joëla Matipa i Fabinho.

- Rozegraliśmy niezłą pierwszą połowę, jednak dopiero w drugiej byliśmy odpowiednio zorganizowani. Stwarzaliśmy sytuacje i mogliśmy wygrać, ale niestety nie strzeliliśmy żadnego gola. Najważniejsze jest mimo wszystko zachowanie czystego konta. To sprawia, że jesteśmy w niezłej sytuacji przed starciem w Monachium - powiedział Wijnaldum w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

- Często brakowało nam koncentracji, gdy musieliśmy wykonać to decydujące podanie lub oddać strzał. Takie mecze się zdarzają. Musimy to zaakceptować i kontynuować ciężką pracę.

- Wierzę, że możemy strzelić jakieś bramki w drugim meczu z Bayernem. Nie martwię się o to, bo wiem na co nas stać. Wiele razy w przeszłości udowodniliśmy, że potrafmy to robić.


- Nasi środkowi obrońcy spisali się imponująco. Fabnho i Matip wykonali swoją pracę wzorowo. Powstrzymali Roberta Lewandowskiego, czyli jednego z najlepszych napastników na świecie.

- Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie, ale spisali się świetnie. Na mecz wyjazdowy powróci Virgil van Dijk, więc menedżer będzie miał jeszcze więcej możliwości.